Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-22 14:43
AC / archwwa.pl

Wspomnienie śp. Heleny Kmieć w 1. rocznicę śmierci

W pierwszą rocznicę śmierci Heleny Kmieć, jej przyjaciele z Wolontariatu Misyjnego Salvator zapraszają do włączenia się we wspólne wspomnienie tego dnia.

Autor/źródło: Pixabay, Billycruz, licencja: CC0

 „Chcielibyśmy w atmosferze radości spotkać się i wspólnie pomodlić w jej intencji. Pragniemy utrwalić pamięć o śp. Helence, jej pięknym życiu, ofiarnym poświęceniu i miłości, którą dzieliła się z drugim człowiekiem. Chcemy, aby jej postawa pełna radości i pokory nieustannie inspirowała wielu” – podkreślają organizatorzy spotkania w kościele akademickim św. Anny. Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu w Warszawie proszą o „Zdrowaś Maryjo” w intencji Heleny i Wolontariatu Misyjnego Salvator. „Niech celem życia każdego z nas będzie Niebo!” – zachęcają.

Program:

Msza święta w intencji śp. Heleny Kmieć

Świadectwo o życiu zmarłej wolontariuszki

Inauguracja Programu Stypendialnego Fundacji dla dzieci z Boliwii, Zambii i Filipin

Muzyczne wspomnienie Helenki

Rozmowy przy kawie i ciastku


Zapraszają wolontariusze z Wolontariatu Misyjnego "Salvator".


źródło: ks. Przemysław Śliwiński, archwwa.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-01-22 12:55:39
miniaturka

Bp Śmigiel: musimy wyjść na ulice, by głosić miłość Boga!

- Musimy wyjść na ulice, by powiedzieć innym o miłości Boga – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas spotkania z członkami duszpasterstwa akademickiego w Toruniu. Biskup toruński przewodniczył w niedzielę Mszy św. oraz odpowiadał na pytania młodzieży.
2018-01-22 13:19:15
miniaturka

Do nieba z Ojcem Pio - konferencja prasowa

23 stycznia o godz. 11.00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się konferencja prasowa: Do nieba z Ojcem Pio.
2018-01-22 14:05:37
miniaturka

Czworo Wielkopolan w gronie „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”

Czesława i Wojciech Pachurek z Piły, Marian Połowicz ze Środy Wielkopolskiej oraz urodzona w Pile s. Tekla Budnowska ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi zostali uhonorowani pośmiertnie medalami „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.
2018-01-22 15:18:06
miniaturka

Poznań: nowy podział terytorialny archidiecezji

Powstanie nowego dekanatu i zmiany terytorialne w aż siedmiu dekanatach w okolicach Poznania – to decyzje administracyjne podjęte przez abp. Stanisława Gądeckiego.
2018-01-22 15:47:30
miniaturka

Rekonstrukcja walk o Miechowice

Rekonstrukcja walk o Miechowice będzie próbą upamiętnienia śmierci 300 mieszkańców Bytomia związaną z wkroczeniem w styczniu 1945 roku Armii Czerwonej na teren Górnego Śląska. Odbędzie się 27 stycznia 2018 roku.
2018-01-22 18:22:54
miniaturka
play

Kraków: apel o wsparcie produkcji filmu o przebaczeniu

Polskie Stowarzyszenie Rafael wspólnie z hiszpańskim producentem filmowym Infinito+1 przygotowuje film dokumentalny o mocy przebaczenia. Do powstania dzieła pod tytułem „Największy dar” może przyczynić się każdy, kto zechce je wesprzeć finansowo.