Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-10-26 11:32
Anna Bajon / BPUM woj. Kujawsko-Pomorskiego - Anna Nowak

Współpraca Torunia z Fundacją Ratzingera

Jak podaje BP Urzędu Marszałkowskiego woj. Kujawsko-Pomorskiego marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący watykańskiej Fundacji Josepha Ratzingera Benedykta XVI o. Federico Lombardi SJ złożyli 25 października podpisy pod listem intencyjnym.

Wizyta o. Federico Lombardiego SJ, przewodniczącego watykańskiej Fundacji Josepha Ratzingera Benedykta XVI
Autor/źródło: Mikołaj Kuras dla UMWKP

List  mówi o kontynuacji współpracy dotyczącej badań nad spuścizną intelektualną papieża seniora.

Fundacja działa od 2010 roku, została założona z inicjatywy samego Benedykta XVI, podczas jego pontyfikatu. Zajmuje się badaniami naukowymi w dziedzinie teologii, wydaje książki i organizuje konferencje naukowe. Utrzymuje się m. in. z publikacji dzieł Josepha Ratzingera. Raz do roku przyznaje prestiżową Nagrodę Ratzingera, nazywaną teologicznym Noblem. W Kujawsko-Pomorskiem, w Bydgoszczy, działa związane z fundacją Centrum Studiów Ratzingera.


List intencyjny, pod którym złożyli podpisy marszałek Piotr Całbecki i o. Federico Lombardi, jest wyrazem woli kontynuacji zapoczątkowanej 5 lat temu współpracy między samorządem województwa kujawsko-pomorskiego a tą zasłużoną dla debaty wewnątrz Kościoła katolickiego instytucją.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Toruń, Federico Lombardi SJ, Fundacja Ratzingera, Piotr Całbecki