Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-29 13:35
Anna Bajon / KAI

Wspólnota z Taizé organizuje spotkanie młodych w Libanie

Przeor Wspólnoty z Taizé brat Alois zapowiedział, że zorganizuje ona międzynarodowe spotkanie młodych w Libanie. Odbędzie się ono w dniach 22-26 marca 2019 r. na zaproszenie tamtejszych Kościołów oraz Rady Kościołów Bliskiego Wschodu.

Autor/źródło: Wikimedia Commons/ab, Damir Jelic

 Zbiegnie się ono z obchodzonym 25 marca międzyreligijnym świętem Zwiastowania, skupionym wokół postaci Maryi oraz dialogu i współistnienia muzułmanów i chrześcijan.

Na spotkaniu spodziewanych jest około tysiąca młodych ludzi w wieku 18-35 lat z Libanu, a także z różnych krajów Europy i Bliskiego Wschodu.

- Chcemy zgromadzić w Libanie młodych z Bliskiego Wschodu i z reszty świata, aby: pogłębić wiarę poprzez wspólną modlitwę i lekturę Biblii; odkryć przed młodymi Europejczykami bogatą tradycję Kościołów Wschodnich; podkreślić bogactwo relacji ekumenicznych istniejących w Libanie i odkryć je przed uczestnikami z innych krajów; poznać długie doświadczenie współistnienia libańskich chrześcijan z różnymi wspólnotami muzułmańskimi; odkryć przed młodymi obcokrajowcami piękno Libanu, a szczególnie jego serdeczną gościnność; szukać wspólnej przyszłości w nadziei i współpracy między kontynentami - deklarują bracia z Taizé.

Koszt udziału w spotkaniu wyniesie około 100-130 USD, nie licząc biletu lotniczego. Aby zgłosić chęć swojego uczestnictwa należy napisać mejl na adres: middle.east@taize.fr, przedstawiając się i wyjaśniając krótko motywy udziału w spotkaniu. Z kupnem biletu lotniczego należy zaczekać do otrzymania z Taizé potwierdzenia udziału. Osoby, które mają w paszporcie izraelską pieczątkę graniczną, nie mogą wjechać na terytorium Libanu.

pb / Taizé

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-05-29 12:21:47
miniaturka

Bp Muskus apeluje do młodych o solidarność z chrześcijanami w Ziemi Świętej

O modlitwę w intencji prześladowanych za wiarę i solidarność z chrześcijanami w Ziemi Świętej zaapelował bp Damian Muskus OFM do młodych, którzy przyjęli sakrament bierzmowania w podkrakowskich Sułkowicach.
2018-05-29 12:43:47
miniaturka
play

Boże Ciało w Warszawie. “Cztery drogi do wolności”

Ołtarze na trasie procesji Bożego Ciała w Warszawie będą nawiązywały do obrazu Jana Henryka Rosena “Polonia Mater Sanctorum”. Ukażą one cztery drogi do wolności: naukę, wiarę, kulturę i drogę militarną. A wszystko w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.
2018-05-29 13:23:22
miniaturka

Festiwal Życia – ruszyły zapisy

To największe tego typu plenerowe wydarzenie chrześcijańskie w Polsce! Nadciąga Festiwal Życia 2018 w Kokotku! Już można się rejestrować.
2018-05-29 13:51:22
miniaturka

To był niezwykły koncert Romana Kołakowskiego ku czci Prymasa Tysiąclecia

28 maja w warszawskiej Bazylice Archikatedralnej pw. Św. Jana Chrzciciela odbył się koncert „Civis Christi…” Romana Kołakowskiego oraz Teatru Piosenki.
2018-05-29 14:13:07
miniaturka

Dziś wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

W kalendarzu liturgicznym Kościół wspomina 29 maja św. Urszulę Ledóchowską, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego (urszulanek szarych).
2018-05-29 15:00:36
miniaturka

Papież w Domu św. Marty: trwajmy na drodze do świętości

W chwilach próby nie należy powracać do utartych, światowych schematów, które odbierają wolność. Trzeba pozostać na drodze wiodącej do świętości – to słowa Franciszka z homilii, którą wygłosił na Mszy w Domu św. Marty.