Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-03 08:17
AC / Marek Raczkiewicz RSsC

Wspólnota Taizé przebywała w Avili

Wspólnota braci z Taizé wraz z grupą wolontariuszy przebywała w środę w Avili.

Autor/źródło: Wikimedia Commons/ab, Surfnico

W południe bracia poprowadzili modlitwę, a następnie odwiedzili miejsca związane ze św. Teresą, spotkali się z karmelitami na Uniwersytecie Mistyki oraz z miejscowym ordynariuszem.

W planie odwiedzin mieli nie tylko Avilę, ale i Barcelonę. „Dla nas te dwa miejsca są źródłem. Teresa z Avili zachęca nas, byśmy w swoim życiu wspólnoty szli od jednego początku do następnego. A w Barcelonie kilka razy byliśmy przyjmowani niezwykle gorąco”, powiedział brat Alois.

Wczoraj Wspólnota z Taizé wraz z grupą ok. 100 wolontariuszy odwiedziła Avilę. W południe bracia poprowadzili modlitwę w słynnym klasztorze Encarnación, na którą byli zaproszeni wszyscy mieszkańcy miasta. Następnie odwiedzili miejsca związane z osobą św. Teresy oraz Uniwersytet Mistyki.

- To ważne wydarzenie nie tylko dla Uniwersytetu Mistyki, ale także dla całego miasta Avili. Wspólna modlitwa w kościele karmelitanek bosych pw. Wcielenia Pańskiego, pokazuje jak duchowość św. Teresy łączy, a doświadczenie mistyczne jest wspólnym dziedzictwem wszystkich chrześcijan.

Na modlitwie byli również przedstawiciele miejscowej Polonii. Mówi Pani Jolanta Grześków, prezes Stowarzyszenia Dom Kopernika.

- Dla naszego miasta jest to wielki zaszczyt oczywiście są zmobilizowani wszyscy mieszkańcy Avili i Polacy, którzy mieszkają tutaj, aby towarzyszyć [braciom z Taizé] Bardzo piękne i ważne spotkanie, przeżycie że młodzi ludzie chcą się modlić w mieście rodzinnym dwóch mistyków.

Dzisiaj bracia zatrzymają się jeszcze w Barcelonie, gdzie poprowadzą modlitwę w kościele Santa María del Mar. „Być może niektórzy z was mogą jeszcze zmienić trasę swojej drogi powrotnej i dołączyć do nas”, mówi brat Alois.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-01-02 16:29:38
miniaturka

Nagroda dla s. Elviry Tutolo, ratowniczki "dzieci ulicy"

Siostry zakonne pomagają dzieciom ulicy powrócić do życia. Jedną z sióstr jest Elvira Tutolo, nagrodzona właśnie przez prezydenta Włoch za swoją pracę i oddanie.
2019-01-02 16:33:49
miniaturka

50 najważniejszych wydarzeń religijnych 2018 r. według Credo Press

Agencja Credo-Press (dawniej Portal Credo) ogłosiła właśnie listę najważniejszych wydarzeń w sferze religijnej w ubiegłym roku.
2019-01-02 22:18:08
miniaturka

Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie, 22-27 stycznia 2019

Informacje dotyczące przygotowań do ŚDM w Panamie, program formacyjny, Patroni ŚDM, Orędzie Papieża Franciszka na ŚDM, wydarzenia ŚDM w Polsce i inne
2019-01-03 08:55:42
miniaturka

Chrześcijanin to grzesznik, który Boga nazywa Ojcem!

Chrześcijanin nie jest kimś, kto udaje kogoś lepszego, ale wie, że jest grzesznikiem. Kontempluje oblicze Boga, który pragnie, aby nazywał Go Ojcem – to słowa Papieża z katechezy, w czasie której kontynuował refleksję nad modlitwą „Ojcze nasz”.
2019-01-03 09:26:19
miniaturka
play

Msza św. żałobna z importą śp. Ks. Bp. Tadeusza Pieronka do Katedry na Wawelu

Kardynał Stanisław Dziwisz zwrócił uwagę, że śp. biskup Tadeusz Pieronek wyróżniał się nieprzeciętnymi zdolnościami umysłu i serca, którymi dzielił się z innymi, służąc Kościołowi i Polsce.
2019-01-03 09:51:24
miniaturka

XIV Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Żorach

6 kwietnia 2019 roku odbędzie się XIV Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Żorach na Śląsku. Zgłoszenia do końca stycznia.