Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-13 16:36
PS

Wspólna modlitwa za zranionych

Już po raz szósty z inicjatywy grupy świeckich będzie miała miejsce modlitwa w intencji zranionych w Kościele. Tym razem na spotkanie modlitewne i rozmowę organizatorzy zapraszają w niedzielę 18 października do Arki Pana w Krakowie-Nowej Hucie.

Materiały organizatorów "Modlitwy za Zranionych w Kościele"

Msza św. w intencji osób skrzywdzonych, a po niej adoracja – to modlitewna część niedzielnego spotkania  w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie-Nowej Hucie (Arka Pana). – Już po raz szósty otoczymy modlitwą osoby, które doświadczyły wykorzystania seksualnego przez duchownych Kościoła katolickiego – podkreślają organizatorzy. Sama modlitwa rozpocznie się o godz. 18.00. Chętni mogą godzinę wcześniej uczestniczyć we Mszy św. w Kaplicy Pojednania.

Około godz. 18.45 rozpocznie się druga część spotkania –  z uczestniczącymi w wydarzeniu spotka się ks. Grzegorz Strzelczyk, od niedawna członek zarządu Fundacji Świętego Józefa, której zadaniem jest wspieranie inicjatyw, które już w diecezjach są podejmowane oraz inicjowanie nowych projektów i działań mających na celu pomaganie osobom pokrzywdzonym.

Organizatorami „Modlitwy za Zranionych w Kościele” są świeccy katolicy z Krakowa. – Jesteśmy przekonani, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku. Wkrótce zostanie tam zamieszczony link do transmisji modlitwy na żywo.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-13 15:50:38
miniaturka

Oczyszczenie Kościoła ze skandali pedofilskich to warunek jego wiarygodności

Kościół nie może głosić Ewangelii, jeśli nie będzie wiarygodny, a nie będzie wiarygodny, jeśli nie doprowadzi do całkowitego samooczyszczenia w sprawie pedofilii – powiedział w rozmowie z KAI bp Adrian Galbas SAC, biskup pomocniczy ełcki.
2020-10-13 15:56:51
miniaturka

Atak wirusów jesienią. Jak wzmocnić odporność?

Jesień to czas przeziębień i grypy. W tym roku także czas drugiej fali koronawirusa. Co możemy zrobić, aby wzmocnić nasz układ immunologiczny?
2020-10-13 16:37:46
miniaturka

Głód największym problemem w ponad 50 krajach

W ponad 50 krajach największym problemem jest głód. Spośród tych państw 36 leży w Afryce – wynika z aktualnego „Indeksu głodu na świecie” opublikowanego 12 października w Berlinie.
2020-10-13 19:42:45
miniaturka

Kuria odcina się i apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii

Ks. Daniel Galus zachęcał wiernych do zdjęcia maseczek we wnętrzu kościoła. Ksiądz twierdził też, że maseczka przeszkadza w modlitwie oraz namawiał do “odkażania się” przy pomocy wody święconej. Co na to kuria?
2020-10-13 20:22:15
miniaturka

#ZaczynamDzieńOdEwangelii - Jezusowe „biada” ważniejsze od ludzkiego „kocham cię”

Słowem można zranić człowieka, a nawet zabić. Można również duchowo zbudować, nadać ludzkiemu życiu sens i wzmocnić nadzieję.
2020-10-13 20:28:00
miniaturka

We Włoszech tabletki aborcyjne będą dostępne bez recepty nawet dla nieletnich

Włoska Agencja Leków zdecydowała, że nawet nieletnie dziewczęta będą miały swobodny dostęp do tzw. pigułki „dzień po”. Dotąd wymagana była recepta.