Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-11 07:55
Anna Bajon / Izabela Tyras – Jasna Góra

Wrocławska pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Po nowennie do Ducha Świętego do jasnogórskiego Wieczernika dotarła 38. Piesza Pielgrzymka Wrocławska. W drodze modlono się o budowanie miłości, wierności i jedności w życiu indywidualnym i społecznym. Nie zabrakło wołania o pokój i za prześladowanych chrześcijan.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, Opoka

Głosząc Dobrą Nowinę słowem i świadectwem życia pątnicy z Dolnego Śląska w ciągu dziewięciu dni pokonali ponad 220 km. Był wśród nich biskup pomocniczy Jacek Kiciński: „Dziś wszyscy potrzebujemy odnowy a tą odnową jest budowanie miłości, wierności i jedności, najpierw w nas samych, w rodzinach i w całym społeczeństwie”.

W pielgrzymce wrocławskiej dotarło ok. półtora tysiąca osób. Byli też pątnicy z zagranicy. „Jest siostra z Indonezji i z Indii, dwóch księży z Ameryki Środkowej, z Nikaragui, z Meksyku, jest misjonarz z Ugandy, prośba byśmy się modlili za prześladowanych chrześcijan” – wyliczali pielgrzymi. Był wśród nich o. Rodolfo z Nikaragui z diecezji Granda: „Idę w intencji pokoju i modliłem się przed Obrazem Matki Bożej właśnie o pokój w moim kraju a szczególnie o pokój dla rządzących”.

Jedni zakończyli swoje rekolekcje w drodze a inni wciąż je przeżywają. Tysiące pieszych pielgrzymów zmierzają do Częstochowy. Przeor klasztoru o. Marian Waligóra, który dziś modlił się z warszawską kompanią w Paradyżu, zapewnił, że Jasna Góra otwarta jest dla wszystkich i już podziękował za pątniczy trud. „Jasna Góra czeka na pielgrzymów. Dzięki waszej modlitwie jest żywym sanktuarium. Bóg zapłać serdeczny za tę więź duchową i bardzo proszę o modlitwę za nas posługujących na tym świętym miejscu” – mówił o. Waligóra.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-10 22:09:10
miniaturka

Australia: debata nt. przywrócenia prawa do legalizacji eutanazji

W Australii trwa walka o cywilizację życia. Dziś, 10 sierpnia, kończy się debata na temat odwołania ustawy, która blokuje poszczególnym terytoriom kraju możliwość legalizacji tzw. wspomaganego samobójstwa.
2018-08-10 22:09:28
miniaturka

Abp Kowalczyk przewodniczył Mszy św. odpustowej w Stolcu

- W postawie św. Wawrzyńca należy szukać natchnienia do trwania w wierze - mówił abp Józef Kowalczyk, który przewodniczył sumie odpustowej ku czci św. Wawrzyńca w parafii Stolec.
2018-08-10 22:11:34
miniaturka

Obchody patronalne ku czci św. Wawrzyńca

W wielu miejscowościach Hiszpanii i Ameryki Południowej trwają święta patronalne ku czci św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Szczególnym miejscem z nim związanym jest podmadrycki El Escorial.
2018-08-10 23:14:53
miniaturka

Mikstaczanie przygotowują się duchowo do uroczystości ku czci św. Rocha

"Prześladowany dla Kościoła, dla Chrystusa to ubogi dla świata, ale bogaty dla Stwórcy" powiedział w czwartym dniu Nowenny do Świętego Rocha do zebranych wiernych ks. Witold Dolny.
2018-08-11 11:20:34
miniaturka

Jasna Góra: „Mazowsze” na odpuście Wniebowzięcia NMP

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” wystąpi podczas tegorocznej uroczystości Wniebowzięcia NMP na Jasnej Górze.
2018-08-11 11:31:14
miniaturka

Peru: zamorowano hiszpańskiego jezuitę

W Peru zamordowano hiszpańskiego jezuitę. Od 38 lat był misjonarzem w północnej cześci peruwiańskiej Amazonii posługując wśród tubylczych plemion. To już 22 kapłan zamordowany od 1 stycznia tego roku.