Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-11-08 12:20
Maciej Górnicki / st (KAI) / Taizé

Wrocław: przeor Taizé zachęca do okazania gościnności młodym

Najbliższe Europejskie Spotkanie Młodych, organizowane przez wspólnotę z Taizé odbędzie się we Wrocławiu

Autor/źródło: Wikimedia Commons/ab, Damir Jelic, licencja: Jak album

Do okazania gościnności młodzieży z różnych krajów naszego kontynentu, którzy przybędą do stolicy Dolnego Śląska na 42 Europejskie Spotkanie Młodych, w dniach 29 rudnia 2019 do 1 stycznia 2020 zachęcił przeor wspólnoty z Taizé, brat Alois.


Oto słowa przeora ekumenicznej wspólnoty z Taizé w tłumaczeniu na język polski:


Bardzo cieszymy się z tego, że wracamy do Polski na nasze kolejne Europejskie Spotkanie Młodych! Mam żywo w pamięci nasze dwa spotkania we Wrocławiu, z których pierwsze miało miejsce dokładnie trzydzieści lat temu, zaraz po upadku muru berlińskiego. Zawsze byliśmy bardzo gorąco przyjmowani na tej ukochanej polskiej ziemi.


Tak, przyjęcie młodych ludzi przyjeżdżających z innych krajów, bez ich wcześniejszej znajomości, wydaje się dziś dużym wyzwaniem. Z naszego doświadczenia wynika, że dzielenie się gościnnością jest jednym z najpiękniejszych darów pielgrzymki zaufania, którą podążamy już od dziesięcioleci. Między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem nie bójmy się otworzyć drzwi naszych domów i naszych serc. „Nie zapominajmy o gościnności, ponieważ dzięki niej niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołom dali gościnę.” (List do Hebrajczyków 13,2)


Brat Alois, przeor wspólnoty z Taizé

st (KAI) / Taizé


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: brat Alois, młodzież, europejskie spotkanie młodych, Taize, Wrocław