Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-21 12:03
ek / www.archidiecezja.wroc.pl/

Wrocław: Ogólnopolskie rekolekcje dla małżeństw

W dniach od 14 do 17 czerwca 2018 w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędą się ogólnopolskie rekolekcje dla małżeństw, które poprowadzi ojciec Johna Bashobora, charyzmatyczny kapłan z Ugandy.

Autor/źródło: nabierzcieducha.pl

Małżonkowie tworzą nie tylko wspólnotę ciał, ale prawdziwą jedność osób.  Jest to jedność tak głęboka, że stają się oni w doczesnej rzeczywistości niejako odblaskiem Boskiego «My» trzech Osób Trójcy Świętej  

[Jan Paweł II, przemówienie w Jubileusz rodzin, 15.10.2000 r.]

Bóg jest miłością, a to oznacza, że musi być w Nim ktoś, kto kocha, ktoś kto jest kochany i miłość, która ich łączy. Bóg jest jeden, ale nie jest samotny 

[arcybiskup Józef Kupny]


Organizatorzy zapraszają na ogólnopolskie rekolekcje dla małżeństw prowadzone przez ojca Johna Bashoborę, charyzmatycznego kapłana z Ugandy. Rekolekcje odbędą się w terminie od 14 do 17 czerwca 2018 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu

Cztery dni wspólnych modlitw, rozważań i konferencji poświęcone zostaną na wzmacnianie wzajemnej miłości oblubieńców, czerpiąc z miłości Boga i powierzając się Mu przez ręce Maryi. 

Spotkanie przeznaczone jest dla małżeństw sakramentalnych, osób zajmujących się poradnictwem rodzinnym lub duchownych, którym te rekolekcje pomogą w pracy duszpasterskiej.  Zaproszeni są także małżonkowie, którzy z różnych przyczyn nie mogą przybyć z mężem/żoną. 


Jak czytamy w zaproszeniu organizatorów - "Chcemy w tym czasie wejść w głębszą relację z Bogiem i prosić Go, by uzdrowił ciała i dusze małżonków, by mogli kochać się wzajemnie, przyjmować nowe życie, którym ich Bóg obdarzy i wychowywać swoje dzieci na wzór Świętej Rodziny. "


Koszt uczestnictwa w całym wydarzeniu wynosi 150 zł od osoby.

Szczegółowy program rekolekcji oraz pozostałe informacje organizacyjne dostępne są na stronie: nabierzcieducha.plWięcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-05-21 11:16:31
miniaturka

Watykański dekret o heroiczności cnót kard. Hlonda, Prymasa Polski

Stolica Apostolska uznała heroiczność cnót kard. Augusta Hlonda, wojennego prymasa Polski. Jest to kluczowy etap w procesie beatyfikacyjnym.
2018-05-21 11:27:38
miniaturka

Abp Ryś: abp Krajewski to człowiek całkowicie oddany miłosierdziu!

Do bycia aktywnymi świadkami Bożego miłosierdzia zachęcił wszystkich wiernych abp Grzegorz Ryś.
2018-05-21 11:49:48
miniaturka

Kraków: fishmob z okazji 98. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

98. rocznicę urodzin papieża Polaka krakowianie i turyści uczcili w niedzielę wieczorem. Na rynku w Krakowie wspólnie zatańczyli z wodzirejami lednickimi w ramach akcji "Fishmob 2018 - Kraków tańczy dla Jana Pawła II".
2018-05-21 12:23:01
miniaturka

Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym roku po raz pierwszy – zgodnie z decyzją papieża Franciszka – jest to wspomnienie obowiązkowe obchodzone w całym Kościele katolickim w obrządku łacińskim.
2018-05-21 12:36:04
miniaturka

Gliwice: Uroczysty koncert kantatowo-oratoryjny zainauguruje XXIX Dni "Muzyki Organowej"

Międzynarodowy Festiwal „Dni Muzyki Organowej” w Gliwicach zalicza się do najbardziej prestiżowych festiwali organowych i oratoryjno-kantatowych nie tylko w Polsce ale i w Europie.
2018-05-21 13:08:42
miniaturka

Abp Krajewski o swej nominacji: ta purpura jest dla ubogich

- Ta purpura jest dla ubogich i dla wolontariuszy, ja nie mam żadnych zasług - tak na wiadomość o swej nominacji kardynalskiej zareagował jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski.