Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-11-30 15:47
Anna Bajon

Wrocław: można zgłaszać udział w Europejskim Spotkaniu Młodych

We Wrocławiu trwają przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych. 28 grudnia do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie co najmniej kilkanaście tysięcy osób z całego kontynentu.

Autor/źródło: Wikimedia Commons/ab, Damir Jelic, licencja: Jak album

Jak przypomina brat Wojciech ze Wspólnoty z Taizé, tylko do najbliższej niedzieli, 1 grudnia osoby spoza Wrocławia mogą zgłaszać chęć udziału w tym wydarzeniu. „Zapraszamy młodych w wieku od 17 do 35 lat. Trzeba dokonać zgłoszenia, aby móc uczestniczyć w pełnym programie i być przyjętym przez rodziny. Mieszkańców Wrocławia i tych najbliższych okolic, które będą przyjmować, też zapraszamy do tego, żeby ofiarować gościnę młodym” – powiedział brat Wojciech.

Kanclerz Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu podkreśla, że tamtejszy Kościół wiąże duże nadzieje z Europejskim Spotkaniem Młodych. „W wielu parafiach widać oczekiwanie na to, że to wydarzenie będzie impulsem, który pozwoli z nową nadzieją iść dalej w życiu parafialnym, a szczególnie w duszpasterstwie młodzieży” – powiedział ks. Jacek Froniewski.


Punkt przygotowań przy Palcu Grunwaldzkim odwiedził dziś prymas Polski, abp Wojciech Polak, a wszelkie informacje na temat wrocławskiego spotkania można znaleźć na specjalnej stronie internetowej: www.taizewroclaw.pl

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: europejskie spotkanie młodych, Taize, Wrocław