Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-05-15 15:01
AC / Duszpasterstwo Akademickie "Winnica"

Wolontariat "Dobro - podaj dalej"

Grupa studentów, która chce się nauczyć bezinteresownie nieść dobro do bliźniego, bez znaczenia jak daleko się znajduje i jakim językiem mówi.

Autor/źródło: Duszpasterstwo Akademickie "Winnica"

Duszpasterstwo DA Winnica już czwarty raz organizuje misję zagraniczną, mającą na celu zaniesienie światła miłosierdzia potrzebującym w odległych stronach. Na tym jednak nasz wolontariat nie poprzestaje, zdobyte doświadczenia przekujemy w dobro organizując wolontariat lokalny w Gdańsku.

W tym roku wyjeżdżają do Tomska na Syberii, gdzie będą nieść pomoc pod okiem lokalnego duszpasterza, jezuity o. Wojciecha Ziółka, a w ubiegłych latach pomagali m. in. w Kazachstanie i Egipcie.

W Rosji mamy zaplanowane w ramach misji trzy główne przedsięwzięcia. Pierwszym jest pomoc na obozie letnim dla osób niepełnosprawnych, żyjących tam w warunkach nieprzyzwoitych człowieka. Drugim będzie także kolonia, ale dla dzieci z ubogich rodzin, którym zechcemy pokazać bardziej kolorową rzeczywistość. Wisienką na torcie będzie organizacja festynu katolickiego w Tomsku, co w państwie, gdzie dominuje prawosławie jest bardzo oryginalnym projektem.

Całość wolontariatu składa się z trzech etapów, łącznie trwających dwa lata:
- roczne przygotowanie wyjazdu (zebranie funduszy, przygotowanie niezbędnych materiałów, naukę języka oraz zaznajomienie się z daną kulturą) ,
- miesięczny wolontariat misyjny,
- rok wolontariatu lokalnego po powrocie (wykorzystując zebrane umiejętności).

Aktualnie znajdujemy się wciąż na pierwszym etapie, a nasz wyjazd odbędzie się w lipcu. Jednak, aby nam się to udało potrzebujemy dużego wsparcia modlitewnego i finansowego. Wtedy będziemy w stanie zanieść Boże miłosierdzie nie martwiąc się o jakiekolwiek granice.

źródło: Duszpasterstwo Akademickie "Winnica"


Podziel się tym materiałem z innymi: