Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-07-16 18:39
S. Zielińska / KAI

Wołczyn: XXIV Spotkanie Młodych pod hasłem „Razem”

Młodzież z całej Polski weźmie udział w rozpoczynającym się dziś kapucyńskim Spotkaniu Młodych w Wołczynie. W tym roku odbędzie się ono pod hasłem „Razem” i poświęcone jest braterstwu.

Autor/źródło: ks. Łukasz Żuk, licencja: CC BY

XXIV Spotkanie Młodych w Wołczynie upłynie pod znakiem refleksji nad pojęciem braterstwa. Każdy dzień nosi tytuł, który odnosi się do tej idei: Poznaj, Zaufaj, Pokochaj, Wybierz, Wypełnij. Młodzież przez pięć dni mieszka na polu namiotowym i gromadzi się w amfiteatrze rozstawionym na placu kościelnym przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Bracia kapucyni dbają o to, by młodzi codziennie uczestniczyli w modlitwie, Eucharystii, ciekawych spotkaniach z gośćmi, spotkaniach w małych grupach, nabożeństwach oraz koncertach. 

W tym roku na scenie koncertowej wołczyńskiego spotkania wystąpią: Maleo Reggae Rockers, Pinokio Brothers, Play & Pray, Kapel'a.

Wśród prelegentów tegorocznego spotkania jest br. Marcin Grec, który wygłosi konferencję „Ubogacony”, br. Tomasz Świtała z tematem „Drogocenny”, Michał Nikodem pod hasłem „Odkupiony”, Andrzej Sowa – „Ocalony”, albertynka s. Teresa Pawlak - „Zakochana”. Gośćmi spotkania będą również br. Tomasz Łakomczyk, br. Sebastian Majcher oraz Jacek Pulikowski i br. Wojciech Czywczyński.

W środę młodych odwiedzi krakowski biskup pomocniczy Damian Muskus OFM, który będzie przewodniczył Mszy św. i wygłosi homilię.

W programie spotkania jest ponadto Taniec z gwiazdami oraz mecz kapucyni kontra reszta świata.

Bracia kapucyni organizują Spotkania Młodych w Wołczynie od 24 lat. Celem wydarzenia jest m.in. promowanie wartości chrześcijańskich. W spotkaniu uczestniczy co roku młodzież z całej Polski. Przez 5 dni młodzi ludzie mają możliwość pogłębienia swojej wiary w duchu franciszkańskiej prostoty i radości, a także mogą atrakcyjnie spędzić czas m.in. poprzez słuchanie ciekawych wykładów i bawiąc się na koncertach. Co roku w spotkaniu uczestniczy kilkuset młodych z całej Polski.

Organizatorami spotkanie są Bracia Kapucyni Prowincji Krakowskiej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.wolczyn.kapucyni.pl.

md / Wołczyn


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kapucyni, bp Damian Muskus OFM, braterstwo, Spotkanie Młodych, Wołczyn