Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-04 12:33
Monika Fenisz

"Wołanie Boga" już w sprzedaży

Dostępna jest już jedyna książka, opowiadająca o patronach Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

"Wołanie Boga"
Autor/źródło: www.gotow.pl

Św. Juan Diego, św. Róża z Limy, św. Marcin de Porrès Velázquez to trzy spośród dziewięciu osób, które patronują Światowym Dniom Młodzieży w Panamie. Ojciec Józef Gwóźdź opisał je wszystkie w książce „Wołanie Boga. Patroni Światowych Dni Młodzieży w Panamie a rozeznawanie powołania”.

Większość tych świętych pochodzi z Ameryki Łacińskiej lub jest z nią w jakiś szczególny sposób związana. Niektórych znamy bardzo dobrze, o innych nawet nie słyszeliśmy. Warto zatem ich poznać i się z nimi zaprzyjaźnić, a także uczyć się od nich odwagi i umiejętności podejmowania decyzji ostatecznych, niełatwych, bo niekiedy podejmowanych wbrew rodzinie czy przyjaciołom. Odkrycie dobrego patrona, kogoś, z kim potrafimy zbudować prawdziwą więź duchową, może stać się wielkim błogosławieństwem.

Książka została wydana przez Wydawnictwo „Gotów” Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ilustrują ją oficjalne grafiki świętych ŚDM w Panamie. „Wołanie Boga” zostało objęte honorowym patronatem przez bp. Marka Solarczyka, przewodniczącego Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży, Zgromadzenie Księży Werbistów oraz Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży. Książka jest również cegiełką projektu Bilet dla Brata 2.0, a część dochodu zostanie przeznaczona na wsparcie finansowe wyjazdu polskich pielgrzymów do Panamy.

„Wołanie Boga” nabyć można na stronie https://gotow.pl/glowna/102-wolanie-boga.html.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy