Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-23 09:46
AC / Salve TV

Wolałbym być psem w Europie, niż dzieckiem w Afryce

- Chłopiec powiedział kiedyś do mnie: "proszę pani, wie pani co, wolałbym być psem w Europie, niż dzieckiem w Afryce" - mówiła Justyna Jarząbska.

- Najtrudniejszy okazał się powrót do Polski, ponieważ przywiozłam ze sobą szczególnie jednego chłopca, którego obraz wisi nad moim łóżkiem. Ten chłopiec powiedział kiedyś do mnie: "proszę pani, wie pani co, wolałbym być psem w Europie, niż dzieckiem w Afryce" - mówiła Justyna Jarząbska, misjonarka świecka.

Jak podkreśla, "każdy z nas jest misjonarzem, nie można ewangelizować, być chrześcijaninem, nie będąc misjonarzem".

- Ciężko jest mówić o Jezusie do kogoś kto jest głodny i pierwszym zadaniem misjonarzy jest nakarmić głodnych i przyodziać nagich, podstawowym zadaniem jest być. W moim wyobrażeniu ewangelizować to znaczy kochać każdego bliźniego - zaznaczyła.

- Kochać ich, w taki sposób, żeby czuli, że Bóg jest miłością i, że Bóg jest dobry i że my przychodzimy od Pana Boga, żeby oni mogli poczuć się kochani - mówiła.

- Podkreślał to św. Franciszek, który mówił do swoich uczniów, idźcie ewangelizować, a jak będzie trzeba to i słowami - opowiadała.

Jeżeli chcesz pomóc kolejną misję Justyny Projekt 2500x10 dla dzieci z Ugandy


źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-05-23 08:20:07
miniaturka

Kard. Zenari: ONZ robi zbyt mało, by rozwiązać kryzys w Syrii

Wojna w Syrii to konflikt międzynarodowy, a ONZ robi zbyt mało, aby go rozwiązać – uważa nuncjusz apostolski w tym kraju.
2018-05-23 08:47:16
miniaturka

Bydgoszcz: seminarium otrzymało dokumenty obozowe bł. ks. Franciszka Dachtera

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej otrzymało bezcenne dokumenty dotyczących bł. ks. Franciszka Dachtery.
2018-05-23 09:12:54
miniaturka

Watykan: odpust z okazji Światowego Spotkania Rodzin

Ojciec Święty udzielił odpustu z okazji Światowego Spotkania Rodzin, jakie odbędzie się w Dublinie w Irlandii od 21 do 26 sierpnia. Informuje o tym dekret Penitencjarii Apostolskiej.
2018-05-23 10:27:33
miniaturka

Australia: abp Wilson postanowił ustąpić ze stanowiska

Arcybiskup Adelajdy w Australii, Philip Wilson uznany wczoraj przez Sąd w Newcastle, w Nowej Południowej Walii winnym ukrywania przestępstw pedofilii ogłosił, że w najbliższy piątek ustąpi ze stanowiska.
2018-05-23 10:37:13
miniaturka

Wielki mistrz zakonu maltańskiego: odnowić i pogłębić misję zakonu

Nowy wielki mistrz zakonu maltańskiego zwrócił uwagę na potrzebę pogłębienia i odnowienia przesłania, które niesie ze sobą hasło zakonu oraz na rolę ich obecności w miejscach doświadczających kryzysów humanitarnych.
2018-05-23 11:23:39
miniaturka

Więcej pociągów PKP Intercity na wakacje

W niedzielę 10 czerwca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. PKP Intercity uruchamia sezonowe połączenia na wakacje, zapewniając wiele możliwości podróży do najpopularniejszych ośrodków turystycznych, takich jak Kołobrzeg, Hel, Trójmiasto czy Zakopane.