Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-12-13 08:46
AC / Radio Watykańskie

Włosi również chcą ograniczyć handel w niedziele i święta

Również Włosi zabiegają o ograniczenie handlu w niedzielę i święta. Kontrowersyjne w tej sprawie jest to, że z takim wnioskiem wystąpił Ruch Pięciu Gwiazd, uznawany za ugrupowanie populistyczne.

Autor/źródło: Pixabay, StockSnap, licencja: CC0

Również Włosi zabiegają o ograniczenie handlu w niedzielę i święta. Przewodniczący komisji włoskiego episkopatu ds. pracy i problemów społecznych poparł inicjatywę parlamentarną, która miałaby uregulować tę kwestię jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Kontrowersyjne w tej sprawie jest to, że z takim wnioskiem wystąpił Ruch Pięciu Gwiazd, uznawany za ugrupowanie populistyczne.

Abp Filippo Santoro podkreślił, że popierając tę inicjatywę nie ma on na względzie orientacji politycznej, a jedynie godność człowieka. Pracy nie można poświęcić całego życia – powiedział przedstawiciel włoskiego episkopatu, przypominając, że Kościół od dawna apelował do świata polityki o ograniczenie handlu w niedziele i święta.

kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Włochy, godność, niedziela, handel, praca, inicjatywa parlamentarna, Ruch Pięciu Gwiazd, Abp Filippo Santoro