Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-07-29 08:00
MG / Łukasz Sośniak SJ - Watykan

Włoscy biskupi pomogą mieszkańcom Sudanu Południowego

Pomoc żywnościowa, zakup leków i środków medycznych, wsparcie dla uchodźców – między innymi na takie cele przeznaczony zostanie ponad milion dolarów, który episkopat Włoch przekaże do Sudanu Południowego.

Autor/źródło: vaticannews.va

Program ten, rozłożony na trzy lata, będzie koordynowany przez Caritas i będzie wsprarciem w odbudowie tego afrykańskiego kraju po wojnie domowej.Celem nadrzędnym programu jest promowanie pokoju w regionie, który jeszcze niedawno przeżywał dramt wojny. „W ósmą rocznicę niepodległości Sudanu dołączamy do apelu Papieża Franciszka, który wzywał do podjęcie wszelkich możliwych wysiłków w celu osiągnięcia pokoju. Jesteśmy zdania, że jest on nie do osiągnięcia tak długo, jak długo kraj ten będzie borykał się z biedą, niedoborami żywności i leków” – mówi Nicoletta Sabbetti, koordynator Caritas we Włoszech na region Afryki Wschodniej.


Z pieniędzy episkopatu Włoch zostaną także sfinansowane tymczasowe schronienia dla osób, które powracają do swoich zniszczonych po wojnie domów. „Chcemy pomóc im stanąć na nogi w pierwszym, najtrudniejszym okresie, zamierzamy rozpocząć dystrybucję nasion siewnych, zakupić narzędzia rolnicze i zapewnić wsparcie społeczno-ekonomiczne” – informuje koordynator Caritas.


Fundusze zostaną również wykorzystane na zapewnienie podstawowej opieki zdrowotnej i służb ratunkowych mieszkańcom i osobom przesiedlonym w diecezjach Malakal, Rumbek i Yei we współpracy z organizacją „Lekarze z Afryką”. Program ma na celu także restaurację placówek opieki zdrowotnej oraz opracowanie systemu ostrzegania o zagrożeniach zdrowotnych i żywieniowych.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Sudan, Caritas, pomoc humanitarna, Afryka, wojna domowa