Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-06 08:43
AC / Radio Watykańskie

Włochy: parafialny ogród miejscem pracy dla potrzebujących

W Cuneo w północnych Włoszech w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi powstał specjalny ogród dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Autor/źródło: photogenica.pl, 18352

Pracę w nim znaleźli przede wszystkim mężczyźni, którzy stracili pracę, rodzinę, mają za sobą trudną przeszłość. Na pomoc mogą też liczyć imigranci, którzy zakończywszy pobyt w obozach przejściowych, są często pozostawieni samym sobie. Aby czynić dobro, nie potrzeba wielu pieniędzy, wystarczy otworzyć serce na ubogich - mówi pomysłodawca ogrodu, proboszcz parafii ks. Carlo Occelli.

Idea zrodziła się z chęci wsparcia osób, które każdego dnia zwracały się do niego z prośbą o pomoc, szczególnie w znalezieniu pracy. Ks. Occelli chce, aby w ten sposób czuli się szanowani i mogli godnie żyć. Owoce i warzywa pochodzące z ogrodu są rozdawane potrzebującym rodzinom, trafiają również na plebanię, w której każdego dnia kilkanaście osób otrzymuje ciepły posiłek. Reszta sprzedawana jest parafianom, którzy w ten sposób wspierają projekt.


mn/rv, sir

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-05 18:17:59
miniaturka

Abp Pennacchio do dominikanów: Kościół w Polsce docenia waszą posługę

To nie chwała ludzka, ale chwała Boża powinna być tym, co motywuje nas do działania - powiedział abp Salvatore Pennacchio podczas Mszy św. konwentualnej w bazylice ojców dominikanów w Krakowie.
2018-02-05 18:41:19
miniaturka

Nowy Targ: X Bieg Podhalański im. Jana Pawła II odwołany

Zaplanowany na 10 lutego X Bieg Podhalański im. Jana Pawła II zostaje przeniesiony na inny termin. Powodem odwołania zawodów jest niewystarczająca ilość śniegu, aby przygotować trasę biegową.
2018-02-06 08:23:42
miniaturka

Łotwa: Spotkania Małżeńskie zdobywają popularność

Powstały w Polsce ruch Spotkania Małżeńskie zdobywa popularność także na Łotwie. Trzydniowe rekolekcje odbyły się ostatnio w Naukšēnos na północy kraju.
2018-02-06 09:17:45
miniaturka

Caritas w Calais: sytuacja bardzo napięta

W ubiegłym tygodniu w Calais doszło do zamieszek i starć między gangami migrantów. Zdaniem Didiera Degrémonta bardzo trudno jest znaleźć wyjście z obecnego kryzysu.
2018-02-06 09:54:17
miniaturka

Prezydent Turcji u Papieża

Ojciec Święty przyjął na audiencji prezydenta Turcji Recepa Erdoğana, który spotkał się następnie również z watykańskim sekretarzem stanu i szefem papieskiej dyplomacji.
2018-02-06 10:22:01
miniaturka

Dominique Wolton kontynuuje dialog z Papieżem

W ostatnich dniach Dominique Wolton ponownie gościł w Watykanie i rozmawiał z Papieżem. Przyznaje, że tematów do dyskusji nie brakuje. We wrześniu Wolton opublikował książkowy wywiad z Franciszkiem.