Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-02-06 08:43
AC / Radio Watykańskie

Włochy: parafialny ogród miejscem pracy dla potrzebujących

W Cuneo w północnych Włoszech w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi powstał specjalny ogród dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Autor/źródło: photogenica.pl, 18352

Pracę w nim znaleźli przede wszystkim mężczyźni, którzy stracili pracę, rodzinę, mają za sobą trudną przeszłość. Na pomoc mogą też liczyć imigranci, którzy zakończywszy pobyt w obozach przejściowych, są często pozostawieni samym sobie. Aby czynić dobro, nie potrzeba wielu pieniędzy, wystarczy otworzyć serce na ubogich - mówi pomysłodawca ogrodu, proboszcz parafii ks. Carlo Occelli.

Idea zrodziła się z chęci wsparcia osób, które każdego dnia zwracały się do niego z prośbą o pomoc, szczególnie w znalezieniu pracy. Ks. Occelli chce, aby w ten sposób czuli się szanowani i mogli godnie żyć. Owoce i warzywa pochodzące z ogrodu są rozdawane potrzebującym rodzinom, trafiają również na plebanię, w której każdego dnia kilkanaście osób otrzymuje ciepły posiłek. Reszta sprzedawana jest parafianom, którzy w ten sposób wspierają projekt.


mn/rv, sir


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Włochy, migranci, mężczyźni, parafia, praca, ogród, Cuneo, Carlo Occelli