Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-12-21 13:48
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Włochy: kampania "Drogi Papieżu Franciszku, ofiaruję ci rysunek ..."

"Drogi Papieżu Franciszku, ofiaruję ci rysunek ..." to kampania promowana przez szpital Dzieciątka Jezus i redakcję "La Civiltà Cattolica". Jej celem jest gromadzenie funduszy na rzecz dzieci, które potrzebują opieki.

Autor/źródło: Photogenica.pl, Kablonk

Kard. Pietro Parolin, watykański sekretarz stanu, otworzył w siedzibie szpitala pediatrycznego Dzieciątka Jezus w Palidoro wystawę rysunków wykonanych i ofiarowanych Papieżowi Franciszkowi przez dzieci z całego świata. Została ona zorganizowana przez wspomniany szpital, przy wsparciu jezuickiego czasopisma „La Civiltà Cattolica”.

Wystawa otwiera kampanię informacyjną: „Drogi Papieżu Franciszku, ofiaruję ci rysunek ...” i gromadzenie funduszy na rzecz dzieci, które potrzebują opieki. Będzie otwarta do połowy lutego. Można ją także śledzić na kanałach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram) Szpitala Dzieciątka Jezus i na portalu internetowym tej placówki medycznej, www.ospedalebambinogesu.it, poprzez którą można składać ofiary na wsparcie potrzebujących dzieci. Ofiarodawcy otrzymają cyfrową kopię rysunków, które dzieci ofiarowały Papieżowi.

lgo/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi: