Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-06 11:05
MG / infoans.org

Włochy: Eucharystia w czasie epidemii nie ustała

Kościół we Włoszech nie opuścił swoich wiernych, szuka natomiast nowych sposobów dotarcia do nich z posługą duszpasterską.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Wyjątkowa sytuacja kryzysowa spowodowana pandemią COVID-19 zmusiła Kościół włoski do zawieszenia wszystkich publicznych ceremonii religijnych, co nigdy nie miało miejsca w historii tego kraju. To, co się dzieje, zaskoczyło wszystkich, ale Msze i intencje modlitewne nie ustały.

Przykładem jest aktywność turyńskich salezjanów. „Misja Księdza Bosko”, Salezjańska Prokuratoria Misyjna w Turynie, podjęła się zadania zbierania intencji mszalnych, aby dotrzeć do wszystkich wiernych, aby umożliwić im powierzenie ich codziennych trudności, odwołując się do wsparcia, jakiego tylko Pan może udzielić.


W tych trudnych czasach „nic nie przesłania w nas chrześcijańskiego sensu życia”, jak mówi Liturgia Godzin Wielkiego Postu. Msza w ziemi misyjnej jest przesłaniem życia, które sięga ku wieczności i zasiewa na świecie nowe ziarna nadziei.


Więcej informacji, w języku włoskim, na stronie: www.missionidonbosco.org


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-04-06 09:52:21
miniaturka

Czytajmy Mękę Pańską w naszych domach

Niedziela Palmowa otwiera Wielki Tydzień. Jak dobrze przeżyć ten czas, nie wychodząc z domu?
2020-04-06 10:17:27
miniaturka

Kongregacja nadesłała wezwanie do wielkopiątkowej Liturgii na cześć Męki Pańskiej

Dnia 30 marca 2020 roku, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów nadesłała tekst dodatkowego wezwania Modlitwy powszechnej na wielkopiątkową Liturgię na cześć Męki Pańskiej celebrowanej w roku 2020.
2020-04-06 10:33:20
miniaturka

W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego

Sługa Boży kard. Wyszyński zostanie beatyfikowany 7 czerwca 2020 r. w Warszawie.
2020-04-06 11:25:39
miniaturka

Abp Tadeusz Wojda: Wyciszmy się, by usłyszeć w swoim sercu głos Jezusa!

„W milczącym sercu człowieka przemawia Bóg. Najpierw wycisza wszystkie sądy, namiętności i pragnienia, a potem tak oczyszczone serce, napełnia miłością. Prawdziwa miłość rodzi się z milczenia. Dlatego potrzebujemy ciszy!” - mówił Abp Tadeusz Wojda w archikatedrze białostockiej podczas Mszy św. Niedzieli Palmowej rozpoczynającej Wielki Tydzień.
2020-04-06 12:00:59
miniaturka

Abp Polak w Radio Zet: spodziewam się przedłużenia ograniczeń

Gościem porannej audycji w Radio Zet był dziś Prymas Polski, abp Wojciech Polak
2020-04-06 12:14:09
miniaturka

Ponad 100 tys. osób codziennie modli się różańcem on-line na TeoBańkologii

Statystyki wieczornych modlitw różańcowych na facebookowym profilu i kanale YouTube „TeoBańkologia” wskazują, że wierni coraz mocniej angażują się w nabożeństwa on-line. W rocznicę śmierci św. Jana Pawła II różaniec z ks. Teodorem Sawielewiczem z Oleśnicy zgromadził blisko 200 tys. osób.