Strona główna
opoka.org.pl
2020-08-30 08:40
MG / Krzysztof Ołdakowski SJ - vaticannews.va

„Włączyć się do gry” – myśli Papieża na temat sportu

Wkrótce zostanie wydany zbiór myśli Papieża na temat sportu.

vaticannews.va

Będzie zawierał fragmenty przemówień Franciszka wygłoszonych w ostatnich latach do zawodników różnych dyscyplin. Wstęp w formie świadectw podpisze troje mistrzów. Będą to: Alex Zenardi, były kierowca Formuły 1, po wypadku paraolimpijczyk, złoty medalista z Rio de Janeiro, Francesco Totti, były piłkarz AS Romy, mistrz świata z 2006 roku oraz maratonka Tegla Lorupe.


Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Libreria Editrice Vaticana pod patronatem Athletica Vaticana. Fragmenty tekstów zostały wybrane przez Lucia Coco. Zbiór będzie miał format kieszonkowy, dostępny dla wszystkich. Może stanowić bazę do duchowego treningu i być prawdziwą busolą dla tych, którzy pragną znaleźć głębokie motywacje dla realizacji swoich dobrych, życiowych pragnień. Książka zostanie zaprezentowana 7 września w Rzymie na stadionie „Nando Martinelli”, pomiędzy Termami Karakali a siedzibą FAO.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-08-29 08:04:35
miniaturka

Wskazania KEP dotyczące przygotowania dzieci do przyjęcia I Komunii świętej

Zebranie Plenarne KEP w dniu 29 sierpnia 2020 r. zatwierdziło "Wskazania dotyczące przygotowania dzieci do przyjęcia i przeżywania sakramentu pokuty i pojednania oraz Pierwszej Komunii Świętej"
2020-08-29 14:23:52
miniaturka

Episkopat o religii w szkole, powrocie na Msze Święte i ochronie małoletnich (komunikat)

Nauczanie religii w szkole, odpowiedź na dramat wykorzystania seksualnego małoletnich przez niektórych duchownych, stanowisko w kwestii LGBT+ oraz zachęta do powrotu wiernych do kościołów to główne kwestie poruszane podczas 386. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które zakończyło się dziś na Jasnej Górze.
2020-08-29 20:22:26
miniaturka

Elektroniczne termometry od Papieża trafiły do Panamy

Kolejne papieskie dary trafiły do najbardziej poszkodowanych z powodu pandemii koronawirusa. Tym razem są to elektroniczne termometry, które Franciszek przekazał dla imigrantów, więźniów i ludności tubylczej Panamy.
2020-08-29 20:26:10
miniaturka

Kard. Parolin o wyzwaniach i zagrożeniach w walce z pandemią

Podczas walki z pandemią doszło do niebezpiecznych praktyk i trzeba na to zwracać uwagę - powiedział watykański sekretarz stanu.
2020-08-29 20:31:28
miniaturka

Abp Paglia: przesłanie Evangelium Vitae ciągle aktualne

Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia abp Vincenzo Paglia razem z prefektem Dykasterii ds. świeckich, rodziny i życia, kard. Kevinem Farrelem biorą udział w drugim spotkaniu Sieci Panamerykańskiej na temat prawa do życia.
2020-08-29 22:24:52
miniaturka

Międzynarodowy Dzień przeciwko Próbom Nuklearnym

29 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień przeciwko Próbom Nuklearnym.