Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-20 07:52
AC / Krzysztof Bronk

Wizyta w Pjongjang? Papież otwarty, ale nie ma zaproszenia

Prezydent Korei Południowej poinformował jedynie Papieża Franciszka ustnie o zainteresowaniu przywódcy Korei Północnej wizytą Ojca Świętego w Pjongjang – potwierdził kard. Pietro Parolin.

Autor/źródło: flickr.com, Catholic Church England and Wales

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, watykański sekretarz stanu dodał, że Stolica Apostolska nie zajmuje się jeszcze przygotowaniami do ewentualnej podróży.

Kard. Parolin zaznaczył, że zaproszenie musi mieć charakter formalny. Wtedy dopiero Watykan pomyśli o warunkach, jakie muszą zostać spełnione, by taka podróż mogła dojść do skutku. Podkreślił jednak, że Franciszek jest otwarty na taką ewentualność.

- Powiedziałbym, że Ojciec Święty jest gotowy tam pojechać, ale oczywiście podróż tej natury wymaga poważnego przygotowania i rozważenia – podkreślił kard. Parolin. – Podobnie jak wizyta prezydenta Korei Południowej, również podróż Papieża mogłaby wesprzeć proces pokojowy i proces rozbrojenia nuklearnego na Półwyspie Koreańskim.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-19 18:29:37
miniaturka

Jasnogórskie obchody stulecia odzyskania niepodległości

Jasna Góra jako jedno z pierwszych miejsc w kraju rozpocznie świętowanie setnych urodzin Niepodległej. 4 listopada 1918 r. polscy żołnierze przejęli dowództwo nad jasnogórską twierdzą i załopotała tu biało-czerwona flaga.
2018-10-19 21:17:56
miniaturka

W przededniu 100- lecia konsekracji mikstackiej fary

„Trzeba dojść do tego, że sam powiem w swoim sercu: KOCHAM KOŚCIÓŁ, MÓJ KOŚCIÓŁ” mówił o. Andrzej Grzesiak podczas rekolekcji przed uroczystością 100- lecia konsekracji kościoła parafialnego.
2018-10-20 07:10:36
miniaturka

Papież pozdrowił na synodzie młodzież Indii

„Jedność pozwala pokonać wszelkie wojny i podziały” – Papież Franciszek mówił o tym w krótkim przesłaniu, jakie z auli synodalnej skierował do młodzieży Indii. Z delegacją tego kraju spotkał się w przerwie obrad.
2018-10-20 08:33:59
miniaturka

Abp Bacouni: biskup musi wrócić do bycia pasterzem

„Niech biskup zostanie odciążony z prac administracyjnych, aby mógł wrócić do bycia pasterzem obecnym wśród wiernych” - to apel jaki wystosował greckokatolicki abp Georges Bacouni w swoim wystąpieniu na trwającym synodzie biskupów o młodzieży.
2018-10-20 08:43:52
miniaturka

Indonezja: Kościół na pierwszej linii pomocy ofiarom tsunami

Indonezja cały czas boryka się ze skutkami katastrofalnego trzęsienia ziemi i tsunami, które dotknęło Sulawesi i Lombok. Szczególnie dramatyczna sytuacja panuje na pierwszej z tych wysp, gdzie w kataklizmie zginęło 2 tys. osób, a 10 tys. zostało rannych.
2018-10-20 09:59:52
miniaturka

Biskup legnicki apeluje o modlitwę za Jakuba

W kościele św. Tadeusza Apostoła w Legnicy trwa modlitwa za wszystkich dotkniętych tragicznym wypadkiem na lekcji WF.