Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-02-28 10:43
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Wizyta szkoleniowo-kontrola Kościelnego Inspektora Ochrony Danych u Chrystusowców

W dniach 19-20 lutego 2020 r. w domu głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbyła się wizyta szkoleniowo-kontrolna Kościelnego Inspektora Ochrony Danych.

Wizyta szkoleniowo-kontrolna_Towarzystwo Chrystusowe
Autor/źródło: http://www3.tchr.org/home/szkolenie-w-domu-glownym-w-poznaniu

Kościelny Inspektor Ochrony Danych dokonał weryfikacji procedur przetwarzania danych osobowych w samym Towarzystwie oraz szeregu związanych z Towarzystwem dzieł. Przeprowadzono także wykłady specjalistyczne odnoszące się do przetwarzania danych.

Kościelny Inspektor Ochrony Danych przedstawił kwestie bezpośrednio związane z ochroną danych osobowych w podmiotach zakonnych, uwzględniający prawo własne oraz przestrzenie działania Towarzystwa Chrystusowego.

W wykładach i konsultacjach uczestniczyli m.in. członkowie zarządu zgromadzenia, przełożeni domów z Poznania i Częstochowy, dyrektorzy i pracownicy różnych agend zgromadzenia w tym wydawnictwa "Hlondianum" i "Agape", oraz moderatorzy seminarium i nowicjatu Towarzystwa Chrystusowego, referatu powołaniowego i Ruchu Czystych Serc.

Odrębny wykład poświęcony został praktycznym, szczegółowym kwestiom ochrony danych osobowych przy prowadzeniu przez dzieł np. ochroną danych darczyńców i fundatorów dzieł. Kościelny Inspektor Ochrony wskazał także na podstawowe zasady ochrony przez zagrożeniami związanymi z korzystaniem z nowych technologii.

Spotkanie było okazją do podzielenia się opiniami na temat ochrony danych w różnych przestrzeniach funkcjonowania podmiotów kościelnych.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Chrystusowcy, szkolenie, RODO, KIOD, Towarzystwo Chrystusowe, ochrona danych, kontrola