Strona główna
opoka.org.pl
2020-02-28 10:43
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Wizyta szkoleniowo-kontrola Kościelnego Inspektora Ochrony Danych u Chrystusowców

W dniach 19-20 lutego 2020 r. w domu głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbyła się wizyta szkoleniowo-kontrolna Kościelnego Inspektora Ochrony Danych.

Wizyta szkoleniowo-kontrolna_Towarzystwo Chrystusowe
Autor/źródło: http://www3.tchr.org/home/szkolenie-w-domu-glownym-w-poznaniu

Kościelny Inspektor Ochrony Danych dokonał weryfikacji procedur przetwarzania danych osobowych w samym Towarzystwie oraz szeregu związanych z Towarzystwem dzieł. Przeprowadzono także wykłady specjalistyczne odnoszące się do przetwarzania danych.

Kościelny Inspektor Ochrony Danych przedstawił kwestie bezpośrednio związane z ochroną danych osobowych w podmiotach zakonnych, uwzględniający prawo własne oraz przestrzenie działania Towarzystwa Chrystusowego.

W wykładach i konsultacjach uczestniczyli m.in. członkowie zarządu zgromadzenia, przełożeni domów z Poznania i Częstochowy, dyrektorzy i pracownicy różnych agend zgromadzenia w tym wydawnictwa "Hlondianum" i "Agape", oraz moderatorzy seminarium i nowicjatu Towarzystwa Chrystusowego, referatu powołaniowego i Ruchu Czystych Serc.

Odrębny wykład poświęcony został praktycznym, szczegółowym kwestiom ochrony danych osobowych przy prowadzeniu przez dzieł np. ochroną danych darczyńców i fundatorów dzieł. Kościelny Inspektor Ochrony wskazał także na podstawowe zasady ochrony przez zagrożeniami związanymi z korzystaniem z nowych technologii.

Spotkanie było okazją do podzielenia się opiniami na temat ochrony danych w różnych przestrzeniach funkcjonowania podmiotów kościelnych.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-02-28 09:55:09
miniaturka

Arcybiskup Wenecji chce przywrócenia liturgii w kościołach

Kościół we Włoszech zaczyna się zastanawiać nad zasadnością radykalnych środków bezpieczeństwa, jakie nałożono w tych dniach na wspólnoty chrześcijańskie w regionach dotkniętych koronawirusem.
2020-02-28 10:38:02
miniaturka

Dar Papieża Franciszka dla Jasnej Góry

Jasna Góra otrzymała od Papieża Franciszka przywilej odpustu zupełnego „in perpetuo”. Oznacza to, że sanktuarium ma od teraz ten przywilej na zawsze, a nie wyłącznie w czasie konkretnych rocznic i jubileuszy.
2020-02-28 10:50:08
miniaturka

Burkina Faso: terroryści chcą stworzyć Państwo Islamskie

Sytuacja w Burkina Faso dramatycznie się pogarsza. Terroryści wszelkimi środkami dążą do utworzenia na tym terenie Państwa Islamskiego.
2020-02-28 11:11:29
miniaturka

Amerykański Senat zagłosował za zabijaniem noworodków!

- To niezrozumiałe, że ktoś może popierać zabijanie niemowląt – napisał w oświadczeniu po decyzji senatu abp Josepf F. Naumann z Kansas City, przewodniczący komitet ds. ochrony życia przy amerykańskim episkopacie.
2020-02-28 11:23:30
miniaturka

Abp Wojciech Polak: Dzień pokuty może jeszcze raz prawdziwie otrząsnąć z odrętwienia

Homilia abp. Wojciech Polaka, metropolity gnieźnieńskiego, Prymasa Polski, delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży na Mszy św. po Drodze Krzyżowej w Dniu modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich przez niektórych duchownych.
2020-02-28 11:38:34
miniaturka

Belgia dąży do kryminalizacji pro-life

W Belgii kolejny raz trwa debata nad zmianą ustawy aborcyjnej. Nowa propozycja dąży jednak nie tylko do całkowitej depenalizacji aborcji.