Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-05-16 10:20
Anna Bajon / Beata Zajączkowska

Wizyta kard. Sandriego w Libanie

Prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich przebywał z trzydniową wizytą w Libanie.

Liban, Bejrut
Autor/źródło: pixabay

Kard. Leonardo Sandri spotkał się m.in. z młodzieżą, która uczestniczyła w przedsynodalnym spotkaniu w Rzymie. Młodzi przekazali mu list dla Franciszka, w którym zapraszają Papieża do odwiedzenia ich ojczyzny.

Młodzi Libańczycy mówili kard. Sandriemu o niełatwej sytuacji w Libanie, a także na całym Bliskim Wschodzie. Wskazali nie tylko na powszechny brak bezpieczeństwa, ale co gorsza, na utratę nadziei, że przyszłość może być lepsza. Wielu z ich rówieśników nie wierzy, że w tym regionie świata można w ogóle zbudować jakąkolwiek przyszłość. Dlatego też młodzi napisali do Franciszka list, w którym zapraszają go do odwiedzenia Libanu, by z bliska mógł poznać warunki, w jakich żyją i tchnąć w ich serca nadzieję.

Prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich odwiedził też m.in. sanktuarium maryjne w Harissie koło Bejrutu. Przewodniczył uroczystości intronizacji w tym miejscu figurki Matki Bożej z Lujan, patronki Argentyny. W czasie liturgii kard. Sandri przypomniał o apelu Papieża Franciszka, by maj był szczególnym miesiącem modlitwy różańcowej o pokój na Bliskim Wschodzie. Poinformował też o inicjatywie ekumenicznego spotkania modlitewnego o pokój, które z inicjatywy Ojca Świętego w lipcu odbędzie się Bari, a do udziału w którym zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich Kościołów Bliskiego Wschodu.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Liban, młodzi, wizyta duszpasterska, Kard. Leonardo Sandri