Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-27 11:53
JR

Wirtualny chór wyśpiewał „Warszawskie dzieci” w hołdzie powstańcom. Posłuchajcie!

Muzeum Powstania Warszawskiego opublikowało nagranie piosenki „Warszawskie dzieci” zaśpiewanej przez wirtualny chór. Każdy mógł się włączyć do akcji #JednymGłosem i wspólnym śpiewem oddać hołd powstańcom warszawskim. Akcja podobnie jak rok temu cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Autor/źródło: Facebook / Muzeum Powstania Warszawskiego (screeshot)

Jak podano na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego:

„ZNÓW TO ZROBILIŚCIE! Stworzyliście wielki wirtualny chór i zaśpiewaliście «Warszawskie dzieci» w hołdzie Powstańcom Warszawskim! Jesteście wielcy! A teraz nie pozostało Wam nic innego, jak uważnie oglądać teledysk i wypatrywać siebie i znajomych”.

Akcja #JedynmGłosem odbyła się także rok temu. Jak czytamy na stornie muzeum:

„Miniony rok pokazał jak bardzo brakować może spraw, które uznawaliśmy za oczywiste. Jak ważne są poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty, możliwość bycia razem; celebrowanie, dzielenie się, codzienność – są najpiękniejsze, gdy możemy je przeżywać razem z innymi ludźmi. W zamkniętym muzeum brakowało nam naszych odwiedzających, uczestników koncertów i wydarzeń. Wspólnoty. Zaprosiliśmy wtedy Państwa do akcji #JednymGłosem. Żeby czerpać siłę z Waszej obecności i móc pokazać Powstańcom, z którymi jesteśmy w kontakcie, jak wspaniała społeczność jest w gotowości, by niezależnie od obostrzeń znaleźć sposób celebrowania kolejnych obchodów i złożenia hołdu”.

W tym roku organizatorzy zaprosili do zaśpiewania piosenki „Warszawskie dzieci”. Można było nagrać ją indywidualnie lub w grupach. Internauci nie zawiedli i powstał kolejny teledysk.

„Przyłączając się do akcji #JednymGłosem udowodniliście Państwo, że nawet wirtualnie, chór ludzi, którym zależy, istnieje. Mamy nadzieję, że każdego roku będzie rósł w siłę” – czytamy na stornie muzeum.

Źródło: Facebook / Muzeum Powstania Warszawskiego, 1944.pl


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-27 10:57:41
miniaturka

Duszpasterstwo osób starszych to nie tylko doroczne świętowanie

Marcello Bedeschi, przyjaciel św. Jana Pawła II podkreśla, że duszpasterstwo osób starszych nie może ograniczyć się tylko do świętowania jednego dnia w roku. Potrzebne jest odbudowanie więzi międzypokoleniowych, a także budzenie świadomości, że starość nie oznacza marginalizacji
2021-07-27 11:21:10
miniaturka

USA: uczelnia pobiera do badań narządy abortowanych dzieci. Obrońcy życia protestują

Działacze pro-life apelują do władz Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco (UCSF), by uczelnia zaprzestała pobierania do badań narządów, w tym narządów płciowych, dzieci zabitych w wyniku aborcji. Wątpliwości budzą także procedury aborcji stosowane w powiązanych z uniwersytetem placówkach.
2021-07-27 11:27:17
miniaturka

Abp Stanisław Gądecki: Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych

Przemawiając podczas V Kongresu Ruchu „Europa Christi" abp Gądecki zwrócił uwagę, że zaangażowanie społeczne katolików nie może oznaczać utożsamienia się Kościoła z polityką konkretnej partii czy stronnictwa politycznego. Inne są też zadania duchownych i świeckich w domenie społecznej
2021-07-27 12:24:11
miniaturka

Amerykańscy biskupi i kapłani wspierają protestujących na Kubie

W ośmiominutowym nagraniu wideo około 30 amerykańskich biskupów i księży z kubańskiej diaspory wysłało swoje modlitwy i przesłanie wsparcia dla protestujących na wyspie. Wśród słów wsparcia powtarza się odwołanie do opieki Maryi, Matki Miłosierdzia
2021-07-27 12:48:09
miniaturka

Niedzielski: zero tolerancji dla agresywnych zachowań antyszczepionkowców

Zero tolerancji dla agresywnych zachowań antyszczepionkowców. Rozmawiam z ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz ministrem sprawiedliwości o podjęciu zdecydowanych kroków nad zaostrzeniem polityki państwa w tym zakresie - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
2021-07-27 12:51:27
miniaturka

Wierząca nie może reprezentować Polski? Absurdalny atak na Zofię Klepacką

Zofia Klepacka, reprezentantka Polski na igrzyskach w Tokio, mierzy się nie tylko ze sportowymi rywalami, ale także z atakami w związku ze swoimi poglądami. Przyznająca się do wiary i działająca pro-life sportsmenka jest atakowana jako ta, która nie powinna reprezentować Polski.