Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-24 13:02
AC

Wiosna Kościoła w Salzburgu! Setki tysięcy młodych docenia obecność Boga w ich życiu

„Trzeba przestać pytać o to, co może uczynić Kościół atrakcyjnym. Jedyną atrakcją Kościoła jest obecność Boga!” – podkreślił Johannes Hartl podczas Festiwalu Młodzieży w Salzburgu, który połączył setki tysięcy młodych podczas transmisji na żywo.

Autor/źródło: Pixabay, wpcooper, licencja: CC0

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, tysiące młodych ludzi nie mogło świętować w katedrze w Salzburgu, ale za to setki tysięcy młodych osób połączyło się on-line. Festiwal Młodzieży zajął się w tym roku szczególnie tematem obecności Boga w Kościele. „Trzeba przestać pytać o to, co może uczynić Kościół atrakcyjnym. Jedyną atrakcją Kościoła jest obecność Boga!” - podkreślił Johannes Hartl. Dodał, że należy zadawać sobie pytanie: „Czy Bóg jest nadal obecny wśród nas i we mnie?”. „Bóg nie szuka doskonałości. Szuka ludzi, którzy za nim tęsknią, którzy tęsknią za jego obecnością” – powiedział Hartl.

Uczestnicy, mimo, że połączeni w tym roku przez ekrany, bardzo mocno wzywali obecności Ducha Świętego. „Duch Boży wieje, gdzie tylko zechce. Chce pracować w nas i przez nas!” – podkreślili organizatorzy Festiwalu.

Na zakończenie Eucharystii, która była szczytem tego Festiwalu, arcybiskup metropolita Salzburga Franz Lackner OFM, przewodniczący Konferencji Episkopatu Austrii, podkreślił, że Kościół bardzo potrzebuje Ducha Bożego. „Jesteście nadzieją Kościoła” – mówił do młodzieży. „Słowo Boże jest dziś tak samo prawdziwe, jak 2000 lat temu, dajcie mu nową szansę” - podkreślił.

źródło: kath.net

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-24 11:18:38
miniaturka

Znaczny spadek zakażeń. Dziś 559 nowych przypadków

Badania potwierdziły 559 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 17 chorych z COVID-19 – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Od początku pandemii wykryto COVID-19 u ponad 2,8 mln osób, zmarło blisko 73 tys. chorych.
2021-05-24 12:10:04
miniaturka

Napoleon – niedoszły Amerykanin, który sprzedał Luizjanę „spojrzenie hiszpańskie”

Upamiętnienie zbliżającej się dwusetnej rocznicy śmierci Napoleona nie będzie świętem we Francji – tak przynajmniej twierdzą organizatorzy. To dobrze, bo nie tylko Francuzom zostanie wreszcie ukazana prawda, że nie był on tak wybitną postacią, jak się to przedstawia.
2021-05-24 12:21:29
miniaturka

Rosyjska dezinformacja czy prawda? Tajemnicza sprawa laptopa Huntera Bidena

Autorzy listu oskarżającego Rosjan o to, że celowo rozpętali aferę wokół laptopa syna obecnego prezydenta USA, dziś milczą. Zarzuty zawarte w ich piśmie zostały odrzucone przez większość ekspertów, którzy jasno wyrazili opinię, że nie była to akcja dezinformacyjna. Wątpliwości jednak pozostają.
2021-05-24 13:07:13
miniaturka

Ministerstwo Zdrowia określi wymagania wykonywania szczepień w aptekach

W katalogu podmiotów uprawnionych do wykonywania szczepień przeciwko COVID-19 znajdą się apteki ogólnodostępne – zakłada projekt rozporządzenia ministra zdrowia. Drugi projekt określi wymagania, jaki musi spełniać apteczny lokal i jego wyposażenie.
2021-05-24 13:51:34
miniaturka

W Polsce blisko 5,6 mln osób jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

W Polsce wykonano dotąd 17 941 112 szczepień przeciw COVID-19 – podano w poniedziałek na rządowych stronach. W pełni zaszczepionych jest 5 597 165 osób.
2021-05-24 14:02:50
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Nie można traktować Boga jak skarbonki, polisy ubezpieczeniowej, dobrej lokaty na przyszłość. Taka gra z Kimś, kto jest miłością, byłaby naszą kompromitacją. Opuszczam wszystko, bo kocham, to jedyna uczciwa motywacja. Czyste intencje pozwalają nam jednak odkryć, jak nieproporcjonalnie więcej otrzymujemy niż daliśmy.