Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-20 17:08
S. Zielińska / KAI

Wielkie zainteresowanie Forum „Kim jesteś? Odkryć kobiecość, odnaleźć męskość”

Półtora tysiąca osób zgromadziło VII Forum Formacyjne w Tarnowie pod hasłem „Kim jesteś? Odkryć kobiecość, odnaleźć męskość”. Wspólnota Mocni w Duchu prowadzi transmisję z wydarzenia.

Autor/źródło: Sebastian Kreczmański

W programie dwudniowego spotkania są wykłady, warsztaty i dużo wspólnej modlitwy. To największe rekolekcje w diecezji tarnowskiej. Uczestniczą w nich także osoby m.in. z kilku innych diecezji. Zainteresowanie było tak duże, że listę uczestników zamknięto kilka dni wcześniej.

Wspólnota "Mocni w Duchu" prowadzi transmisję z wydarzenia na swoim kanale YouTube.

„Kim jesteś? To pytanie o tożsamość. Wydaje się takie nie dla wszystkich potrzebne, ale wciąż mamy z tym kłopot, nie rozumiejąc do końca tego kim jesteśmy, nie tylko jako chrześcijanie, ale też jako kobiety i mężczyźni. To jest też podkreślenie różności, której chciał Pan Bóg” - mówi ks. Artur Ważny, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

„Mężczyzna realizuje się w pełni przez to, że zostaje ojcem, ale nie chodzi tylko o ojcostwo biologiczne” - mówił podczas Forum Michał Borkowski - psycholog, trener szkoleń i wodzirej. Gość spotkania podkreślił, że grzechy mężczyzny wynikają z tego, że albo zaniedbuje on swoją tożsamość, albo zbytnio ją realizuje i chce ją narzucić kobiecie.

„Konstrukcja mężczyzny jest prosta. Musi on mieć zadanie, zaangażowanie i musi być pochwalony” – dodał. Borkowski podkreślał jak ważna jest obecność, by mieć czas dla dzieci i żony. Prosił, by dawać najbliższym optymizm, mówić dobrze o przyszłości. „Mówcie dzieciom, że dadzą radę, by szły do przodu. Dawajcie im pozytywny przekaz” – apelował. Przestrzegał przed modnym dziś pracoholizmem, który jednak może prowadzić do uzależnienia i zaniedbywania obowiązków domowych.

Anna Lasoń-Zygadlewicz, matka, żona, redaktorka, wygłosiła konferencję „Jesteś piękna”. „Od kobiety wymaga się, żeby była piękna, czyli zazwyczaj wysoka, szczupła blondynka. Chcąc tak wyglądać kobiety potrafią poświęcać na to większość czasu i pieniędzy. Najbardziej wrażliwe i podatne na to są młode dziewczyny” – mówiła prelegentka.

Wskazywała też jak ważna jest wiara i relacja z Bogiem – Ojcem. „Bóg stworzył nas pięknymi. Nikt inny ciebie nie zastąpi” - dodała. Ponadto zachęcała, by czytać Słowo Boże i modlić się w ten sposób każdego dnia za swojego męża, dzieci i najbliższych.

„Jeżeli codziennie będziesz odzyskiwać swoje głębokie piękno poprzez przebywanie z Bogiem, zobaczysz jak będziesz się zmieniała Ty i ludzie, którzy są blisko ciebie” – zapewniła Lasoń-Zygadlewicz.

Forum w Hali Sportowo-Widowiskowej w Tarnowie prowadzi wspólnota „Mocni w Duchu” z Łodzi z o. Pawłem Sawiakiem SJ. Potrwa ono do niedzieli.

eb / Tarnów


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: warsztaty, Tarnów, wykłady, tożsamość, Forum Formacyjne, wspólnota Mocni w Duchu