Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-04-10 15:30
nc / Paweł Pasierbek SJ / vaticannews.va

Wielki Piątek w Watykanie

Przy prawie pustej bazylice św. Piotra Papież będzie sprawował liturgię Wielkiego Piątku. Rozpoczyna się ona o godz. 18.00 i będzie transmitowana przez media, aby wszyscy, którzy tego pragną, mogli modlić się razem z Ojcem Świętym.

o. Raniero Cantalamessa OFMCap
Autor/źródło: Centro Televisivo Vaticano / commons.wikimedia.org / CC BY 3.0

Rozważanie po odczytaniu Męki Pańskiej z Ewangelii św. Jana wygłosi kaznodzieja papieski, włoski kapucyn, o. Raniero Cantalamessa. Adoracja Krzyża, będąca w centrum tej liturgii, będzie miała skromniejszy przebieg, gdyż nie będzie ucałowania, tylko oddanie czci w milczeniu.

Droga Krzyżowa, która odprawiana była w Koloseum w tym roku została przeniesiona na plac św. Piotra. Rozpocznie się o g. 21.00, a krzyż wokół kolumnady będą nieśli przedstawiciele osadzonych w więzieniu Due Palazzi w Padwie oraz służby zdrowia. Rozważania do poszczególnych stacji napisali więźniowie, ich rodziny, pokrzywdzeni przez przestępców oraz służba penitencjarna.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Watykan, epidemia, o. Raniero Cantalamessa OFMCap, Wielki Piatek, koronawirus