Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-01 12:06
AC / KAI

Wielkanocne śniadanie z ubogimi w Katowicach

Życzę Wam, aby zmartwychwstały Chrystus dawał Wam siły do pokonywania codziennych trudności – mówił do ubogich zgromadzonych w domu parafialnym przy kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach bp Adam Wodarczyk.

Autor/źródło: Agnieszka Czylok

Błogosławiąc potrawy na stół wielkanocny odniósł się także do hasła roku duszpasterskiego „jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” przypominając wszystkim zebranym, żeby czerpali siły z Ducha, którym każdy z nich został napełniony w sakramencie chrztu i bierzmowania.

W spotkaniu wzięło udział kilkuset potrzebujących z całego miasta. Wielkanocny stół był bogato zastawiony. Oprócz wędlin znalazł się na nim także ciepły żurek oraz kilka słodkich upominków. Każdy z ubogich otrzymał także obrazek z pasterskim błogosławieństwem.

Śniadanie wielkanocne z ubogimi w katowickiej parafii św. Ap. Piotra i Pawła ma wieloletnią tradycję. Odbywa się w poranek niedzieli zmartwychwstania i gromadzi kilkuset ubogich z całych Katowic.

ks.sk / Katowice


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Katowice, ubodzy, Wielkanoc, śniadanie wielkanocne, bp Adam Wodarczyk