Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-12 09:00
Anna Bajon / Beata Zajączkowska

Wielka Brytania: rodzice przeciwko homo edukacji dzieci

Katoliccy rodzice w Wielkiej Brytanii podnoszą bunt przeciwko zakusom państwa, które chce coraz bardziej ograniczyć ich prawa w dziedzinie wychowania własnych dzieci. Chodzi szczególnie o edukację seksualną.

Autor/źródło: Pixabay, kenny, licencja: CC0

Właśnie ukazał się rządowy poradnik instruujący, jak „nie tolerować katolickiej nietolerancji” wobec przedstawicieli środowisk LGTB.

Po zalegalizowaniu w Wielkiej Brytanii związków homoseksualnych i liberalizacji aborcji propaganda LGTB święci w tym kraju swój coraz większy tryumf. W telewizji pojawia się coraz więcej programów pseudo-edukacyjnych tłumaczących dzieciom, jak głoszą, „prawdziwe motywy” chodzenia przez mężczyzn w sukienkach i damskich butach czy całowania się przez dwie kobiety. Rodzice biją na alarm, że próbuje się przepchać jako obowiązującą normę coś, co totalnie niszczy emocjonalny rozwój dziecka i jego psychikę, agresywnie ingerując w jego niewinność. Za nietolerancyjne uznaje się już wypowiedzi o przedmałżeńskiej czystości czy wierności małżeńskiej. A prawo rodziców do decydowania o edukacji swoich dzieci jest coraz mocniej podważane.

Brytyjskie władze zamierzają ograniczyć m.in. prawo rodziców do wypisania dziecka z zajęć edukacji seksualnej tylko do 15 roku życia, czy „innych wyjątkowych okoliczności”, które na razie nie zostały zdefiniowane. Podkreśla się, że każde dziecko musi przejść obowiązkowy program kształcenia LGTB oraz usłyszeć o tym, że „nie wszystkie rodziny są i muszą być takie same”. Katolicki deputowany Edward Leigh bije na alarm, że państwo chce przejąć obowiązki rodziców, by jak najbardziej seksualnie wyedukować ich dzieci.

Tymczasem postępowe środowiska - w imię obrony praw rzekomo prześladowanych homoseksualistów - wyraźnie głoszą, że ci, którzy z religijnego punktu widzenie nie akceptują nauczania o homoseksualizmie, nie mogą mieć najmniejszego wpływu na wychowanie dzieci. Coraz więcej katolickich środowisk zaczyna się mobilizować przeciwko takiemu stawaniu sprawy podkreślając, że stawka w grze jest wysoka. Idzie bowiem o przyszłość kolejnych pokoleń.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-11 22:55:26
miniaturka

Spotkanie Młodzieży Polonijnej w La Ferte-sous-Jouarre

W dniach od 8 - 10 marca br. odbyło się Wielkopostne Spotkanie Młodzieży Polonijnej w La Ferte-sous-Jouarre (w domu Polskiej Misji Katolickiej pod Paryżem).W Spotkaniu wzięła udział młodzież z Francji, Niemiec, Belgii, Anglii, Grecji, Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu. W spotkaniu uczestniczył bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej
2019-03-12 08:12:45
miniaturka

Chrześcijanie są odpowiedzialni za przyszłość Europy

Liderzy kościołów chrześcijańskich na Starym Kontynencie wzywają wiernych do udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. „Nie odrzucajcie Unii Europejskiej, ale idźcie głosować, kierując się wyznawanymi wartościami” – piszą w specjalnie opracowanym dossier.
2019-03-12 08:17:42
miniaturka

Mija 100 lat od pierwszych zebrań plenarnych polskich biskupów

Mija 100 lat od pierwszych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości zebrań Episkopatu Polski. Rocznicę tę uczczą biskupi podczas 382. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.
2019-03-12 09:56:43
miniaturka

Niemieccy biskupi o roli kobiet i wykorzystywaniu

Rozpoczęła się wiosenna sesja plenarna niemieckiego episkopatu. Do czwartku 67 biskupów m.in. podsumuje ŚDM w Panamie, zajmie się rolą kobiet na kierowniczych stanowiskach w Kościele oraz kwestią wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne.
2019-03-12 10:09:09
miniaturka

Wielkopostna akcja w Aleppo: baniak oliwy dla każdej rodziny

Tradycyjnie w żadnym domu na Bliskim Wschodzie nigdy nie brakowało chleba i oliwy, którymi zaspokajano głód. Teraz sytuacja radykalnie się zmieniła. Mieszkańców Aleppo nie stać nawet na najtańszą oliwę, a widmo głodu nikogo nie oszczędza.
2019-03-12 10:13:56
miniaturka

Papież Franciszek modli się za ofiary katastrofy w Etiopii

Dowiadując się ze smutkiem o katastrofie samolotu Etiopskich Linii Lotniczych, Franciszek ofiaruje swoje modlitwy za zmarłych z różnych krajów i powierza ich dusze miłosierdziu Wszechmogącego Boga – czytamy w telegramie, jaki w jego imieniu wystosował kard. Parolin.