Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-09 14:39
MG / KAI

Wielka Brytania: kard. Nichols modli się za zmarłego księcia Filipa

Przewodniczący Konferencji Katolickich Biskupów Anglii i Walii kard. Vincent Nichols zapewnił o swej modlitwie za zmarłego dziś w setnym roku życia księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II.

Autor/źródło: Autorstwa PolizeiBerlin - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=100022285


- W tej chwili smutku i straty modlę się o spokój duszy Księcia Filipa, wiernego i lojalnego męża Jej Wysokości Królowej. Modlę się za Królową i całą Rodzinę Królewską – napisał metropolita Westminsteru.


- Jak bardzo będzie nam brakowało obecności i charakteru Księcia Filipa, pełnego życia i wigoru. Był przykładem niezłomnej lojalności i pogodnego pełnienia obowiązków. Niech odpoczywa w pokoju – dodał hierarcha.


Książę Edynburga Filip, wnuk króla Grecji Jerzego I, 10 czerwca skończyłby 100 lat. Od 1947 r. był mężem Elżbiety II (do 1952 r. jako następczyni tronu).

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-09 13:46:13
miniaturka

Zmarł ks. Bourdeaux, który zwrócił uwagę świata na prześladowania religijne w ZSRR

W wieku 88 lat zmarł anglikański duchowny Michael Bourdeaux – założyciel i długoletni dyrektor Keston College w Wielkiej Brytanii. Była to instytucja, który od końca lat sześćdziesiątych badała życie religijne w ówczesnym ZSRR i ujawniała przed światem przypadki łamania wolności wyznania w tym kraju.
2021-04-09 13:57:24
miniaturka

Msza dla dzieci – edukacyjny teatrzyk zamiast liturgii?

„W «liturgii dla dzieci» obrzędy i teksty są przycinane, cięte na kawałki, przetwarzane – tak że w końcu tak samo przypominają liturgię Kościoła jak kolorowanka «Biblia w obrazkach dla dzieci» przypomina Biblię” – pisze Paweł Milcarek w tekście „Laudate pueri Dominum. Dzieci i Liturgia”.
2021-04-09 14:19:02
miniaturka

Prof. Zajkowska: nie bójmy się aktywności na powietrzu, ale nie grupujmy się

Nie bójmy się aktywności ruchowej na powietrzu, ale nie grupujmy się – powiedziała PAP ekspertka od chorób zakaźnych prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Przyznała, że ma nadzieję na dalsze spadki liczby zakażeń koronawirusem.
2021-04-09 14:42:45
miniaturka

Ponad 140 lat po odnalezieniu udało się zidentyfikować szczątki męczenników z Walii

W 1878 roku na strychu w walijskim mieście Holywell odkryto drewnianą skrzynię. Zawierała dwie czaszki i kilka innych kości, owinięte w lnianą kurtkę. Badacze przekonują, że to szczątki dwóch męczenników z XVII wieku, kanonizowanych w 1970 roku przez Pawła VI.
2021-04-09 15:03:12
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Skoro ci, którzy byli z Jezusem przez trzy lata, przysłuchiwali się Jego słowom, także tym o przyszłym Jego zmartwychwstaniu, i wiedzieli, że wszystko co mówił się sprawdzało, mieli trudności, żeby uwierzyć, to cóż powiedzieć o nas?
2021-04-09 15:14:30
miniaturka

Międzynarodowa kampania przeciwko polskiej kopalni zagrożeniem dla EZŁ

6 kwietnia złożono w Trybunale Sprawiedliwości UE polską odpowiedź w sprawie wniosku o natychmiastowe zamknięcie należącej do PGE kopalni węgla brunatnego w Turowie. Międzynarodowa batalia prawna wytoczona przez czeskie władze w sprawie przyszłości kompleksu energetycznego PGE GiEK, stanowi zagrożenie dla przyszłości EZŁ.