Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-16 18:12
S. Zielińska / KAI

Wieliczka: ruszył nabór do chóru piątej odsłony koncertu „Solne Uwielbienie”

Już po raz piąty w uroczystość Bożego Ciała w Wieliczce odbędzie się koncert „Solne Uwielbienie”. Każdy chętny może się zgłosić się do chóru, który 31 maja zaśpiewa na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce.

Autor/źródło: photogenica.pl

Nabór prowadzony jest na stronie www.solneuwielbienie.pl. - Zapraszamy do chóru młodzież powyżej 16. roku życia i dorosłych. Mile widziani są zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, którzy chcą swoim głosem uwielbiać Pana Boga - zachęca o. Mariusz Tabor, pomysłodawca „Solnego Uwielbienia”.

Muzyczne przygotowania ruszą w marcu. Próby będą się odbywać w systemie weekendowym na terenie obiektu Solne Miasto w Wieliczce.

- Pierwsze warsztaty, połączone z przesłuchaniami dla nowych kandydatów, zaplanowaliśmy na drugi weekend marca. Później odbędzie się jeszcze pięć weekendowych spotkań - zapowiada Anna Dziedzic, dyrygentka chóru.

Koncert „Solne Uwielbienie” odbył się po raz pierwszy w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w 2014 roku. W tym samym roku powstał również Chór „Solnego Uwielbienia”, który razem z zespołem PDF i gwiazdami muzyki chrześcijańskiej śpiewał też podczas Światowych Dni Młodzieży oraz wydarzeń towarzyszących.

W poprzednich latach w wielickim koncercie udział wzięli m.in. Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Arkadio, Janusz Radek, Krzysztof Iwaneczko, Arturo Mari czy Krzysztof Ziemiec. Wydarzenie składa się z koncertu uwielbienia, ale także świadectw zaproszonych gości i adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć zarówno tradycyjne pieśni kościelne, jak i hity współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

Warto przypomnieć, że na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce miał miejsce Festiwal Młodych poprzedzający spotkanie z Papieżem Franciszkiem na pobliskich Brzegach podczas ŚDM.

luk / Wieliczka

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-16 14:07:00
miniaturka

Papież: Jeśli gaśnie w nas miłość, szukajmy pomocy w modlitwie, poście i jałmużnie

Trzeba spojrzeć prawdzie prosto w oczy i postawić sobie pytanie: czy aby nie wygasła miłość w naszych sercach? – powiedział Papież podczas audiencji dla stowarzyszenia charytatywnego Pro Petri Sede.
2018-02-16 14:42:49
miniaturka

O Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Instytucie Polskim w Wiedniu

W czwartek, 15 lutego, gościem Instytutu Polskiego w Wiedniu był ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, rektor KUL, który podczas spotkania z austriacką i polonijną publicznością przedstawił historię i misję Uczelni.
2018-02-16 15:08:58
miniaturka

Post powinien być konsekwentny, z pamięcią o drugich

Pościć należy z wewnętrzną spójnością, a nie po to aby nas widziano – mówił Papież w czasie Mszy w Domu św. Marty.
2018-02-16 19:20:53
miniaturka

Wyjątkowa Droga Krzyżowa przy kopii Całunu Turyńskiego

W każdą niedzielę Wielkiego Postu przy kopii Całunu Turyńskiego na wystawie w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odprawiane będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
2018-02-16 19:46:26
miniaturka

Wielki Post z Dziełem Duchowej Adopcji Kapłanów

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów jest inicjatywą, która ma na celu propagowanie idei modlitwy za kapłanów, a także zrzeszanie osób, którym ta idea jest bliska.
2018-02-16 19:59:54
miniaturka

Wilno: Msza w katedrze na 100-lecie odzyskania niepodległości

Na Litwie od kilku dni trwały państwowe i kościelne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W całym kraju odprawiano Msze w intencji ojczyzny.