Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-11-30 13:10
S. Zielińska / Marcin Czakon

Więcej grzechów nie pamiętam

W ostatnią niedzielę blisko 150 osób obejrzało spektakl pt. „Więcej grzechów nie pamiętam”. Młodzi z Akademii Młodzieżowej przy parafii św. Krzyża w Końskowoli opowiedzieli o tajemnicy sakramentu pokuty i pojednania.

Autor/źródło: Archiwum Akademii Młodzieżowej

"Więcej grzechów nie pamiętam” to kolejne przedstawienie ewangelizujące przygotowane przez jedną z grup teatralnych Akademii Młodzieżowej. Spektakl opowiada o cudzie sakramentu pokuty i pojednania. Sugestywne sceny oraz interesująca forma pozwoliły widzom zgłębić tajemnicę odpuszczenia grzechów oraz odkupienia, które dokonało się przez zbawczą mękę, śmierć i zmartwychwstanie Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. 

- Naszym celem jest ewangelizacja, dlatego młodzież najpierw zgłębia podstawowe prawdy wiary w czasie katechez i modlitwy, a później wspólnie przygotowuje przedstawienie, żeby przekazać te treści dalej – mówi Kinga Ozga, opiekun młodzieży z Końskowoli.

Młodzież była odpowiedzialna nie tylko za grę aktorską, ale również za scenariusz, scenografię, dźwięk, oświetlenie, fotorelację oraz logistykę całego przedsięwzięcia. Każdemu przydzielono konkretne zadanie, za które był odpowiedzialny. W ten sposób młodzi, poza rozwojem duchowym oraz ewangelizacją, uczą się przedsiębiorczego działania, współpracy w grupie oraz zaangażowania społecznego.


Źródło: Marcin Czakon, Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Lublin


Podziel się tym materiałem z innymi: