Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-09 11:27
AC / archwwa.pl

Wideo-zaproszenie na Mszę z okazji 5. rocznicy wyboru Franciszka

Z okazji 5. rocznicy wyboru papieża Franciszka Archidiecezja Warszawska wraz z portalem Stacja7.pl przygotowały specjalny spot - zaproszenie.

W 5. rocznicę wyboru papieża Franciszka mieszkańcy Warszawy spotkają się na modlitwie w Świątyni Opatrzności Bożej. Uroczystej Mszy św. z udziałem Episkopatu Polski 13 marca o godz. 17.30 będzie przewodniczył nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio. Homilię wygłosi metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda.

Miejscem dorocznej Mszy świętej sprawowanej w rocznicę wyboru papieża po raz pierwszy będzie Świątynia Opatrzności Bożej. W poprzednich latach odprawiano ją w bazylice Świętego Krzyża przy Trakcie Królewskim.

Do Świątyni Opatrzności Bożej na zaproszenie nuncjusza przybędzie również korpus dyplomatyczny. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnią połączone chóry pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego: Chór Archikatedry Warszawskiej oraz Tibi Domine z kościoła Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

***

Przypominamy o akredytacjach. Zgłoszenia prosimy przesyłać do poniedziałku 12 marca, do godz. 15.00 na adres biuroprasowe@archwwa.pl

Dane do akredytacji: imię, nazwisko, redakcja, typ akredytacji – PRASA lub FOTO/KAMERA

Link do wideo: youtube.com

Informacje o akcji #10zaFranciszka: archwwa.pl i stacja7.pl oraz w mediach społecznościowych >> Wydarzenie na Facebooku


źródło: ks. Przemysław Śliwiński, archwwa.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy