Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-11-08 12:40
S. Zielińska / Natalia Skipietrow

Wiara i nadzieja w Rwandzie. Jak pomagać, kiedy w sercu jest źle?

Jak formować przyszłego duchownego, jeśli w dzieciństwie był świadkiem śmierci swoich rodzin i sąsiadów? Jak po takich przeżyciach odzyskać nadzieję? Opowiada o tym misjonarz, Ks. Ryszard Kusy MIC.

W czwartek 8 listopada premiera szóstego odcinka serialu na YouTube o misjach mariańskich pt. „Rwanda – na wzgórzach Boga”. 

W filmie „W sercu jest źle” oglądamy kleryków w trakcie modlitwy, dowiadujemy się, jak rzeź w Rwandzie w 1994 r. odcisnęła się na ich życiu i powołaniu.

Formacja duchowa kleryków w Rwandzie wymaga wielkiej delikatności, ponieważ wielu doświadczyło traumy po ludobójstwie. Ks. Ryszard Kusy MIC podkreśla, że Pan Bóg buduje na naszych słabościach, stąd zawsze jest nadzieja.

***

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich, wspólnota osób świeckich wspierających księży marianów, wyprodukowało pierwszy serial na YouTube o misjonarzach. Poświęcony jest misji księży marianów w Rwandzie, ich parafianom, wierze, modlitwie i codzienności. 

Serial ma patronat eKAI.pl i liczy 12 odcinków.


Źródło: Natalia Skipietrow, Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich /www.spm.org.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: misje, Afryka, Rwanda, Księża Marianie, formacja kapłańska, Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich