Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-06 10:49
Anna Bajon / Lidia Jaskuła, KUL

Wernisaż malarstwa Wlastimila Hofmana

Wystawę tworzy blisko 80 obrazów Wlastimila Hofmana (1881-1970) ze zbiorów franciszkańskich, kolekcji prywatnych i muzealnych. Część prac zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności po raz pierwszy.

detal - Wlastimil Hofman, Trzy główki, olej na dykcie, wł. Magdalena Gubernat
Autor/źródło: Lidia Jaskuła, KUL

Wernisaż  "Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą", odbędzie się w piątek (7 czerwca) o godz. 18:00. na KUL (cz. I wernisażu w holu głównym GG, cz. II w Muzeum KUL /za pomnikiem papieskim/). Wystawa będzie prezentowana do końca września.

Organizatorami wystawy są: Muzeum KUL we współpracy z Prowincją św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów).


Patronat honorowy:

Arcybiskup Metropolita Lubelski
Jego Ekscelencja
Stanisław Budzik

Prowincjał Prowincji św. Antoniego
i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych
Konwentualnych (Franciszkanów)
O. Marian Gołąb OFMConv
 
kuratorzy wystawy:

o. Rafał Maria Antoszczuk, OFMConv, Klasztor Franciszkanów w Krakowie
dr Krzysztof Przylicki, Muzeum KUL

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-06-06 10:31:36
miniaturka

Abp Paglia: eutanazja 17-letniej Noe odkrywa prawdę o nas

Ta śmierć jest porażką nas wszystkich. Jak to możliwe, że współczesne społeczeństwo nie jest w stanie odpowiedzieć na pragnienie miłości, które było w tej dziewczynie – tymi słowami abp Vincezo Paglia, prezes Papieskiej Akademii Życia skomentował dramat 17-letniej Noe Pothoven.
2019-06-06 10:58:55
miniaturka

Zmarł kard. Sgreccia, twórca katolickiej bioetyki

W przededniu 91. urodzin zmarł kard. Elio Sgreccia, twórca katolickiej bioetyki. Jako wieloletni sekretarz Papieskiej Rady ds. Rodziny, a następnie wiceprezes i prezes nowo powstałej Papieskiej Akademii Życia u boku Jana Pawła II walczył w obronie rodziny i godności człowieka.
2019-06-06 11:15:04
miniaturka

Polski misjonarz z Burkina Faso: bardzo potrzebujemy modlitwy

W Burkina Faso niemal codziennie dochodzi do zamachów. Iislamskim dżihadystom bardzo zależy na destabilizacji sytuacji w tym dotąd w miarę bezpiecznym kraju. Służy temu m.in. zintensyfikowanie ataków na wspólnoty religijne, zarówno muzułmanów, jak i chrześcijan.
2019-06-06 12:00:05
miniaturka

Festiwalu Życia w Kokotku coraz bliżej! (zaproszenie video)

Do Festiwalu Życia pozostał miesiąc. Zainteresowanie wydarzeniem jest duże. Kończą się już miejsca na niektóre warsztaty. Ale to nie wszystko.
2019-06-06 12:21:18
miniaturka

Po odlewie dzwonu dla Bazyliki Mariackiej, zaskoczeni sami ludwisarze!

Dzwon Józef z Nazaretu wykonany na 700-lecie Bazyliki Mariackiej w Krakowie, wydobyty z dołu odlewniczego zaskoczył samych ludwisarzy – doskonałym odlewem i precyzją zdobień.
2019-06-06 12:51:55
miniaturka

Wyjątkowy list od papieża Franciszka wyrażający troskę o polskie rodziny!

Abp Stanisław Budzik wraz z całą metropolią lubelską otrzymali od papieża Franciszka wyjątkowy prezent. W odręcznie napisanym liście, Ojciec święty przekazał swoje błogosławieństwo oraz wyraża troskę o chrześcijańskie rodziny.