Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-09-10 09:09
Anna Bajon / Krzysztof Ołdakowski SJ

Węgry: zbiórka ofiar na rzecz prześladowanych chrześcijan

Kościół na Węgrzech śpieszy z pomocą finansową prześladowanym chrześcijanom w różnych częściach świata, szczególnie na Bliskim Wschodzie. Episkopat tego kraju przypomina, że statystycznie co pięć minut ginie chrześcijanin z powodu wyznawanej wiary.

Autor/źródło: Pixabay, rauschenberger, licencja: CC0

Zbiórka zorganizowana dwa lata temu na ten cel zaowocowała kwotą 126 milionów forintów, czyli około 500 tysięcy dolarów amerykańskich.

Biskupi węgierscy przypominają, że istnieje wiele form prześladowań, począwszy od dyskryminacji, aż po zadawanie okrutnej śmierci. „Nie chcemy w nikim wzbudzać uczucia nienawiści w stosunku do winnych podobnych czynów, ani tym bardziej popychać do aktów zemsty – stwierdzili hierarchowie. - Proponujemy aktywne włączenie się w inicjatywę znaną od początków istnienia Kościoła, aby wesprzeć potrzebujących braci”.

Biskupi podkreślili, że w pierwszym rzędzie tamtejszy Kościół pragnie pomóc rodzinom chrześcijańskim wyrzuconym ze swoich ojczyzn, ponieważ ich kościoły, domy i szkoły zostały całkowicie zniszczone. Każdy forint będzie stanowił pomoc dla naszych braci i sióstr prześladowanych, aby mogli powrócic do swoich krajów oraz miast, w których żyli przez setki i tysiące lat ich przodkowie - dodają węgierscy biskupi.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: prześladowania chrześcijan, Węgry, Bliski Wschód, zbiórka pieniężna