Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-30 14:01
AC / PAP

Ważna informacja dla pasjonatów gór: od 1 września zamknięty szlak na Rysy

To ważna wiadomość dla tych, którzy planują urlop w Tatrach. „Od 1 września do odwołania z powodu remontu zostaje zamknięty czerwony szlak na odcinku: Czarny Staw pod Rysami – Rysy w obu kierunkach” – poinformował Tatrzański Park Narodowy (TPN).

Autor/źródło: PAP

Prace remontowe na popularnym szlaku przewidywane są na około dwa – trzy tygodnie. Jak informuje TPN, z uwagi na trudny, wysokogórski teren i warunki atmosferyczne, które mogą utrudniać prace, nie da się dokładnie określić daty zakończenia prac.

Zamknięte zostaną również wspinaczkowe drogi taternickie w rejonie Rysów: w obrębie grani i leżących poniżej ścian od Ciężkiej Przełączki przez Niżne Rysy, Rysy do Żabiej Przełęczy - ściana północna i północno-zachodnia. Zamknięcie nie dotyczy natomiast Czołówki Kopy Spadowej.

Rysy (2499 m n.p.m.) to najwyższy szczyt w Polsce. Jest to szczyt graniczny i prowadzi na niego również szlak od strony słowackiej.

autor: Szymon Bafia

szb/ jann/ PAP

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-30 10:19:30
miniaturka

Ruszyła Letnia Szkoła Ekonomii św. Franciszka z Asyżu

Do 4 września potrwa we włoskim Gubbio Letnia Szkoła Ekonomii św. Franciszka z Asyżu. To międzynarodowe spotkanie gromadzi 35 ekonomistów, filozofów i socjologów z 14 krajów świata. Głównym tematem jest planowanie i tworzenie gospodarki uwzględniającej dobro wspólne, niewykluczającej ubogich oraz potrzebujących.
2021-08-30 10:40:18
miniaturka

USA: obrońcy życia znów aresztowani za akcję w ośrodkach aborcyjnych

Uczestnicy akcji „Red Rose Rescue” weszli do dwóch ośrodków aborcyjnych Planned Parenthood w Filadelfii, by rozmawiać z kobietami, chcącymi dokonać aborcji. Działacze odmówili opuszczenia placówki nawet gdy zażądali tego wezwani na miejsce funkcjonariusze. Niektórzy zostali aresztowani.
2021-08-30 13:28:17
miniaturka

Jak wygląda sytuacja chrześcijan w Afganistanie? 5 rzeczy, o których warto wiedzieć

Afganistan zajmuje drugie miejsce wśród krajów, w których najtrudniej być chrześcijaninem. Trudno się także z niego wydostać. W obliczu pogarszającej się sytuacji i w przeddzień zakończenia amerykańskiej ewakuacji Alejandro Bermudez (CNA) zebrał fakty o tragicznej sytuacji mieszkańców.
2021-08-30 15:17:01
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Jesteśmy niejednokrotnie świadkami, że misja Jezusa i Kościoła budzi sprzeciw. Największy jest on ze strony niewolników ducha nieczystego. Ich krzyk i agresja nie są przekonujące, choć mogą budzić niepokój. Dlatego tym bardziej potrzebujemy wsłuchania się w Słowo Boga, aby napełnić własne serce łaską.
2021-08-30 15:32:28
miniaturka

Kilka medali na Igrzyskach Paraolimpijskich dla polskiej reprezentacji!

Wspaniałe wiadomości płyną z Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio! Nasi sportowcy zdobyli kolejne medale: srebrny Rafał Czuper w paratenisie stołowym (kl. 2) i brązowy Marzena Zięba w podnoszeniu ciężarów (kat. +86 kg)! W sumie Polacy zdobyli już kilka medali i to we wszystkich kolorach.
2021-08-30 15:45:53
miniaturka

Zachodnioeuropejskie elity krytykują Europę Środkową i atakują Węgry

„Le Figaro” udziela głosu byłemu ambasadorowi Węgier, który staje w obronie swojego kraju.