Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-12 11:09
AC / Radio Watykańskie

Watykańska pomoc dla syryjskich dzieci

Bez pomocy watykańskiego szpitala pediatrycznego wiele dzieci z terenów dotkniętych przez konflikty zbrojne pozostałoby bez pomocy medycznej.

Autor/źródło: photogenica.pl, Glowimages

Umowa ze Światową Organizacją Zdrowia zakłada, że szpital im. Dzieciątka Jezus wspiera szczególnie syryjskie dzieci, niektóre z nich na leczenie przyjeżdżają do Rzymu. „Nasza placówka świadczy szerokie usługi medyczne również w Jordanii, wspierając syryjskich uchodźców w obozie nieopodal stołecznego Ammanu” – podkreśla Fiore Iorio, ordynator oddziału kardiochirurgii dziecięcej w watykańskim szpitalu, przybywający obecnie na misji medycznej w Jordanii.

„Odwiedziliśmy około dwadzieściorga dzieci. Prawie wszystkie wymagały interwencji kardiochirurgicznej. Mówimy o przypadkach o średniej trudności, niektóre były trochę bardziej złożone, ale w zasadzie nie mieliśmy wielkich problemów i wszyscy mali pacjenci czują się dobrze. Do zoperowania pozostaje kolejnych dziesięcioro dzieci i dla nich będziemy musieli stworzyć nowy program – mówi Radiu Watykańskiemu doktor Fiore Iorio – W pobliskim obozie znajduje się 120 tys. uchodźców – to średniej wielkości miasto – jest tam wszystko, wrodzone choroby serca i wszystkie inne problemy medyczne. Nasza obecność nie kończy się na kardiochirurgii. Zajmujemy się także przypadkami pediatrycznymi, ortopedią, chirurgią ogólną. Prowadzimy leczenie traumy po bombardowaniach, którą dotknięte są dzieci pochodzące z  krajów ogarniętych wojną”.

mk/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, dobroczynność, Syria, dzieci, pomoc charytatywna