Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-02-08 09:31
AC / Radio Watykańskie

Watykan: spotkanie żony prezydenta Erdoğana z Radą Kobiet

Rola kobiety w społeczeństwie to temat spotkania, które odbyło się w Watykanie z okazji wizyty prezydenta Turcji.

Autor/źródło: Pixabay, Engin_Akyurt, licencja: CC0

Jego żona Emine Erdoğan spotkała się z Radą Kobiet działającą przy Papieskiej Radzie ds. Kultury, której przewodniczy kard. Gianfranco Ravasi. Delegacja kobiet z Turcji rozmawiała z 39 członkiniami  tzw. „konsulty żeńskiej” na temat pozycji kobiety w społeczeństwie, jej znaczenia, szacunku dla niej i dla jej wyborów. Podczas spotkania pierwsza dama Turcji wyraziła stanowczy sprzeciw wobec nienawiści, rasizmu i zachęciła do obrony godności nie tylko kobiet, ale także każdego człowieka. Inne wystąpienia dotyczyły również sztuki, nauki i etyki.

W czasie rozmów podkreślono rolę dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego. Kard. Ravasi zauważył, że spotkanie miało znaczenie symboliczne ze względu na samą inicjatywę, która wyszła od żony tureckiego prezydenta, co jeszcze bardziej podkreśla wagę dialogu z punktu widzenia kobiet. Również Kościół katolicki musi starać się, aby pluralizm i równość były zawsze obecne, a głos kobiet miał wpływ na historię - zaznaczył przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury.

mn/rv, vatican insider


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, kobieta, społeczeństwo, Turcja, Emine Erdoğan, rola kobiety, Rada Kobiet