Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-01-11 11:22
Anna Bajon / Michał Król SJ

Watykan: Międzynarodowe Forum Młodych

W nawiązaniu do październikowego synodu biskupów na temat młodzieży, Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia zorganizuje w Rzymie Międzynarodowe Forum Młodych. Odbędzie się ono w czerwcu.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, M.Mazur/episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Synod na temat młodzieży był momentem zwrotnym i nie możemy utracić entuzjazmu ani nie docenić tego mocnego impulsu, który Duch Święty zaszczepił w Kościele przez młodych – stwierdza dokument końcowy synodu o młodzieży. Wsparcie inspiracji z niego płynących na poziomie międzynarodowym stanowi główny cel Forum Młodych. Spotkanie ma zachować synodalny i misyjny charakter oraz wspomóc realizację postanowień ostatniego zebrania biskupów.

Na Forum będą zaproszeni młodzi delegaci ze wszystkich konferencji episkopatów oraz przedstawiciele głównych ruchów i wspólnot kościelnych. Oczekuje się również obecności młodych, którzy jako obserwatorzy brali udział w ostatnim synodzie, aby mogli przekazać zdobyte tam doświadczenie. Spotkanie jest konkretnym sposobem realizacji postulatu jednego z ojców synodalnych, aby wesprzeć działania Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia poprzez utworzenie organizmu składającego się z reprezentantów młodzieży z całego świata.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, czerwiec, Międzynarodowe Forum Młodych