Strona główna
opoka.org.pl
2020-05-26 12:56
nc / KAI

Watykan: 30 maja papież będzie przewodniczył modlitwie różańcowej

W sobotę 30 maja o godz. 17.30 Ojciec Święty będzie przewodniczył modlitwie różańcowej w Ogrodach Watykańskich. Będzie ona transmitowana bezpośrednio przez media watykańskie, w łączności z sanktuariami maryjnymi na całym świecie.

Widok na Ogrody Watykańskie
Autor/źródło: photogenica.pl, Ron Chapple Stock, licencja: Jak album

Tradycję odmawiania przez papieża modlitwy różańcowej na zakończenie maryjnego miesiąca maja przy znajdującej się Ogrodach Watykańskich kopii Groty z Lourdes wprowadził w 1979 roku św. Jan Paweł II.

Wydarzenie tegoroczne zorganizowała Papieska Rada ds. Krzewienie Nowej Ewangelizacji, w jego trakcie przewidziano połączenia z największymi sanktuariami: z Europy, Lourdes, Fatimą, San Giovanni Rotondo, Pompei, Jasną Górą; ze Stanów Zjednoczonych Ameryki - sanktuarium Niepokalanego Poczęcia (Waszyngton); z Afryki, sanktuarium Elele (Nigeria) i Notre-Dame de la Paix (Wybrzeże Kości Słoniowej); z Ameryki Łacińskiej, sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe (Meksyk), Chiquinquira (Kolumbia), Lujan i Milagro (Argentyna).

Poszczególne dziesiątki różańca odmawiać będą przedstawiciele różnych kategorii osób szczególnie dotkniętych koronawirusem: lekarz i pielęgniarka; osoba uzdrowiona a także osoba, która straciła członka rodziny; kapłan, kapelan szpitalny i zakonnica-pielęgniarka; farmaceuta i dziennikarz; wolontariusz Obrony Cywilnej wraz z rodziną; oraz młoda rodzina, w której właśnie w tym czasie urodziło się dziecko, będące znakiem nadziei i zwycięstwa życia nad śmiercią – poinformowała Papieska Rada ds. Krzewienie Nowej Ewangelizacji.


st (KAI) / Watykan

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-05-26 11:38:17
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Kościół łączy ludzi

Logiką miłości, logiką Ewangelii jest logika daru z siebie. Komentarz do Ewangelii.
2020-05-26 11:53:02
miniaturka

Promemoria: dłuższa forma Mszy Wigilijnej Niedzieli Zesłania Ducha Świętego

W 2008 r. w łacińskim Missale Romanum (editio typica III, emendata) Stolica Apostolska opublikowała Supplementum z tekstami dłuższej formy Mszy Wigilijnej Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
2020-05-26 12:10:26
miniaturka

Zmarł o. prof. Wacław Hryniewicz OMI

W lublinieckim szpitalu po godzinie 8.00 odszedł do domu Ojca śp. o. Wacław Hryniewicz OMI, teolog, ekumenista, znawca teologii prawosławnej, współtwórca Instytutu Ekumenicznego KUL.
2020-05-26 13:09:11
miniaturka

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Pojawiły się materiały odnośnie do celebracji liturgii Wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego: uwagi Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski, teksty na Mszę wigilijną niedzieli Zesłania Ducha Świętego oraz teologiczny komentarz do nowego formularza liturgicznego
2020-05-26 13:20:34
miniaturka

Ks. J. Hou w Warszawie: byłem święcony po kryjomu o 5 nad ranem

Wyświęcił mnie 9 maja 2015 o godz. 5 nad ranem biskup, pozostający w areszcie domowym ponad 200 km od mojej parafii – wspominał ks. Jan Hou podczas Mszy św. 25 maja w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie. Przewodniczył on liturgii, sprawowanej z okazji Światowego Dnia Modlitwy za Kościół w Chinach.
2020-05-26 14:05:24
miniaturka

Niebawem rocznica narodzin dla nieba Prymasa Stefana Wyszyńskiego

W czwartek 28 maja przypada 39. rocznica odejścia do domu Pana Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji red. naczelny KAI - Marcin Przeciszewski opracował sylwetkę kard. Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do poznania życia najsłynniejszego, obok Karola Wojtyły, polskiego biskupa ostatnich czasów.