Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-04-04 14:14
S. Zielińska / archwwa.pl

Warszawskie Laboratorium Wiary

Młodzież archidiecezji warszawskiej spotka się na corocznym spotkaniu, którego głównym punktem będzie spektakl "Faust. Więcej światła" Teatru ITP z Lublina.

Autor/źródło: Pixabay, Broesis, licencja: CC0

Spektakl Teatru ITP oparty jest na motywach dzieła J. W. Goethego. Opowiada historię ambitnego reżysera, który poświęca wiele dla pragnienia pozostania u szczytu sławy. Podczas reżyserowania widowiska będącego barokową interpretacją „Fausta” nie zauważa, że sam zaczyna podążać jego śladami.

Wydaje się, że odpowiedź w kwestii granic naszej wolności jest znana – jednak każdy człowiek musi się sam przekonać o zgubnych losach złych decyzji. Świat Goethego, współczesny teatr i ponadczasowa przestrzeń niebiańsko-piekielna w miarę rozwoju akcji zaczynają się przenikać… Tak jak w życiu.

Teatr ITP został założony z inicjatywy salezjanina studiującego filologię polską, ks. Mariusza Lacha w 2001 roku, który zaprosił do współpracy studentów zainteresowanych działaniami teatralnymi. Mimo że inicjatywa zawiązała się wokół studentów polonistyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, to do ITP należą również studenci innych kierunków wszystkich lubelskich uczelni. Spektakle grupy są oparte na fragmentach Pisma Świętego, dziełach literatury polskiej oraz zagranicznej.

Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży od 16. roku życia.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie ZAPROSZENIA. Można je odebrać w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej na ul. Miodowej w budynku C w pokojach 3 i 4, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00 lub w „Księgarni na Miodowej” w punkcie Archidiecezjalnego Centrum Informacji od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00 i w soboty 9.00-15.00.


Źródło: ks. Przemysław Śliwiński, archwwa.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Warszawa, młodzież, spektakl, Lublin, archidiecezja warszawska, Teatr ITP, Warszawskie Laboratorium Wiary