Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-04-08 13:15
ek / www.vaticannews.va

Warszawski Marsz Świętości Życia

Ponad 10 tys. osób wzięło udział w XIV Marszu Świętości Życia w Warszawie. Wyruszył on spod katedry warszawsko-praskiej i na placu Zamkowym połączył się z marszem wychodzącym z archikatedry św. Jana Chrzciciela.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

W tym roku przebiegał on pod hasłem „Tato to Ja”.

Marsz poprowadzili pasterze warszawskich diecezji: bp Romuald Kamiński i kard. Kazimierz Nycz. Rozpoczął się on Modlitwą za Rodziny, ułożoną przez Jana Pawła II. - Idąc ulicami Warszawy chcemy dać wyraz naszej wiary i wdzięczności Boga za dar jakim są dzieci – podkreślali jego uczestnicy.

Chcemy dać wyraz naszej wiary“W dzisiejszym świecie potrzeba świadków tego, że rodzina jest ważna, że życie jest ważne. My po to tutaj przychodzimy żeby inni widzieli, że mamy dużą rodzinę - jest nas dwoje rodziców i czworo dzieci - i myślę, że każdy powinien iść tym śladem. Po to tutaj przychodzimy, żeby dać świadectwo, że życie jest ważne – mówili uczestnicy marszu. – Pokazuje to, że potrafimy się zgromadzić, że jesteśmy jedną wielką rodziną i że rodzina wciąż ma dzisiaj znaczenie, ma dzisiaj wartość jeszcze dla wielu ludzi. Jest tak chociaż świat krzyczy dzisiaj coś innego i troszkę skrzeczą te wartości propagowane przez świat w kontekście tych bardziej tradycyjnych, ale jesteśmy i trwamy.”

Marszowi towarzyszyła również akcja „Pielucha dla Malucha” podczas której odbyła się zbiórka mleka i artykułów kosmetycznych dla niemowląt z prowadzonego przez Caritas diecezji warszawsko-praskiej Domu Samotnej Matki w Zielonce. Po raz pierwszy Marsz Świętości Życia odbył się w Warszawie 25 marca 2006 r. Od 2010 r. w jego organizację włączyła się diecezja warszawsko-praska.

Źródło: www.vaticannews.va

  


Podziel się tym materiałem z innymi: