Strona główna
opoka.org.pl
2019-11-04 18:02
AC / mag / KAI

Warszawa: Zaduszki Medyczne

Poprzez modlitwę, post i jałmużnę możemy pomagać duszom w czyśćcu cierpiącym – przypomniał Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia, ks. Arkadiusz Zawistowski przypominając o tajemnicy świętych obcowania.

Autor/źródło: photogenica.pl

Na stołecznej Pradze w kaplicy kurialnej odbyły się „Zaduszki Medyczne” w czasie których polecano Bogu zmarłych w minionym roku lekarzy, farmaceutów, pielęgniarki, laborantów medycznych i innych pracowników szpitali oraz ich pacjentów.

W czasie Mszy św. ks. Arkadiusza Zawistowski przypomniał, że celem życia człowieka jest szczęście wieczne w niebie. Zachęcał, by inspirację do życia w zjednoczeniu z Bogiem czerpać z takich postać jak bł. Hanna Chrzanowska, czy św. Józef Mosacati, którzy służyli chorym i cierpiącym. – Ich oddanie i radykalizm życia wiary pokazują nam, że można rozwijać swoja wiedzę, stąpać mocno po ziemi i jednocześnie być blisko Boga – powiedział duchowny.

Przypominając nauką Kościoła katolickiego na temat czyśćca, zachęcał, by wspierać tych którzy odeszli do wieczności poprzez swoją modlitwę, jałmużnę i post. - Same wypominki to jeszcze za mało. W tych dniach mamy szansę uzyskać dla nich odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w ich intencjach – zauważył kaznodzieja.

Podkreślił, że jedną z najbardziej owocnych form jest Eucharystia. – Zanurzajcie ich we Krwi Baranka Bożego, która obmywa nas z grzechu ofiarowując nowe życie – zaapelował Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia.

W modlitwie wzięli udział członkowie rodzin oraz przyjaciele zmarłych w minionym roku pracowników służby zdrowia.

mag / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-11-04 14:34:13
miniaturka

Biomedycyna nie musi korzystać z metod ryzykownych i moralnie wątpliwych

Zespół ds. Bioetycznych Episkopatu wyraził zdanie nt. tworzenia hybryd ludzko-zwierzęcych, że biomedycyna nie musi korzystać z metod ryzykownych i moralnie wątpliwych.
2019-11-04 15:00:10
miniaturka

III Światowy Dzień Ubogich i... II urodziny Zupy w Kato!

– Spotkanie z człowiekiem ubogim zawsze jest dla nas okazją do stanięcia w prawdzie o samym sobie, tego zaś potrzebuje każdy z nas – uważa Małgorzata Wiatr, która współkoordynuje III Światowy Dzień Ubogich połączony z II urodzinami Zupy w Kato.
2019-11-04 15:30:29
miniaturka

In varietate concordia - różnić się w zgodzie

In varietate concordia - różnić się w zgodzie - to temat międzynarodowej interdyscyplinarnej konferencji naukowej, zorganizowanej z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej.
2019-11-04 15:52:52
miniaturka

Jutro konferencja prasowa „Polak z sercem”

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży serdecznie zapraszają na konferencję prasową poświęconą II edycji ogólnopolskiej akcji „Polak z sercem!”.
2019-11-04 22:50:48
miniaturka

Wspomnienie NMP z Loreto będzie obchodzone w całym Kościele

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej będzie odtąd obchodzone w całym Kościele powszechnym 10 grudnia.
2019-11-05 08:09:23
miniaturka
play

Rozpoczynają się XIV Dni Jana Pawła II

Dziś po południu rozpoczną się XIV Dni Jana Pawła II. Tym razem pod hasłem: "Uniwersytet". W programie wykłady, debaty i dyskusje o poszukiwaniu prawdy, edukacji i przyszłości Polski.