Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-08-20 14:41
S. Zielińska / KAI

Warszawa: trwają zapisy na Akademię Dziennikarstwa PWT i stacji7

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie i portal Stacja7.pl po raz kolejny otwierają Akademię Dziennikarstwa. To roczny kurs dedykowany pasjonatom świata mediów.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Akademia Dziennikarstwa to dwusemestralny kurs przygotowujący do pracy w mediach. Uczestnicy mogą wybrać podstawowy lub zaawansowany poziom kursu. W obu przypadkach zajęcia prowadzą ludzie świata mediów, dzieląc się z uczestnikami nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim swoim doświadczeniem. W poprzednich edycjach pojawili się m.in. Krzysztof Ziemiec, Tomasz Rożek, Alina Petrowa-Wasilewicz, Szymon Hołownia, Jakub Szymczuk, Patrycja Michońska-Dynek, Aneta Liberacka, Judyta Syrek, a także osoby duchowne, m.in. ks. Krzysztof Pawlina, ks. Przemysław Śliwiński, ks. Marek Dobrzeniecki i o. Marek Kotyński.

Na kolejnych zjazdach Akademii uczestnicy poznają różne aspekty pracy medialnej m.in. redagowanie tekstów prasowych, podstawy tworzenia grafiki, fotografii i montażu filmowego, działania w mediach społecznościowych, zarządzanie stronami internetowymi. Pojawią się również zagadnienia z psychologii mediów i teologii. Wiele z tych zajęć odbywa się w podziale na małe grupy, dzięki czemu uczestnicy mogą osobiście sprawdzić się w działaniu.

Organizatorzy szczególnie zapraszają na niego administratorów i współtwórców parafialnych i kościelnych stron internetowych oraz osoby, które chcą poszerzyć swoje kompetencje zawodowe i umiejętności praktyczne. Kurs trwa dwa semestry, kończy się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu uczelni.

Zapisy na Akademię Dziennikarstwa potrwają do końca września. Osoby chętne mogą skorzystać z formularza dostępnego na stronie www.akademia.stacja7.pl

Do tej pory odbyły się dwie edycje Akademii Dziennikarstwa. Wzięło w nich udział niemal 200 osób.

PWT, stacja7 / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi: