Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-12 12:01
ek / Konferencja Episkopatu Polski

Warszawa: Projekt "Polonia Restituta" - transmisja

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Radą ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski włączają się w rocznicowe wydarzenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości poprzez realizację projektu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości».

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a koordynatorem merytorycznym jest Akademia Ignatianum w Krakowie. 

Co buduje naszą wolność? Czym jest solidarność, odpowiedzialność, obywatelskość? Jakie jest miejsce Polski w Europie w obliczu dynamicznych zmian, które dotykają stary kontynent? - Te i wiele innych zagadnień zostanie poruszonych podczas cyklu dziesięciu konferencji naukowych – „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”, których inaugurację ogłosił dziś Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Projekt ma służyć pogłębieniu refleksji nad polską historią i teraźniejszością w kontekście niepodległości.

Dzisiaj - w poniedziałek 12 marca - odbywa się konferencja poświęcona rodzinie.

Wybór właśnie tego zagadnienia jako inicjującego projekt Polonia Restituta nie jest przypadkowy. – To rodzina kształtuje pierwsze wzorce moralne, społeczne i kulturowe. W dużej mierze to, kim jesteśmy, zawdzięczamy środowisku domowemu, z którego wyszliśmy – podkreślił Jarosław Gowin.

Zapraszamy do oglądania transmisji z konferencji.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-03-12 11:10:01
miniaturka

Watykańska pomoc dla syryjskich dzieci

Bez pomocy watykańskiego szpitala pediatrycznego wiele dzieci z terenów dotkniętych przez konflikty zbrojne pozostałoby bez pomocy medycznej.
2018-03-12 11:52:09
miniaturka

Papież Franciszek na Twitterze

O Bożym miłosierdziu przypomina nam Ojciec Święty w swoim najnowszym wpisie w mediach społecznościowych.
2018-03-12 11:58:12
miniaturka

Opole: bezpłatny punkt informacyjny dla migrantów z Europy Wschodniej

Z inicjatywy opolskiego biskupa Andrzeja Czai, przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu działa od marca bezpłatny punkt informacyjny dla migrantów pochodzących z Europy Wschodniej.
2018-03-12 12:55:32
miniaturka

Kraków: zaproszenie na Kongres „Christianitas a przyszłość Europy"

Podstawą konferencji będą dwa ważne dokumenty, stanowiące świadectwo najwyższej odpowiedzialności za przyszłość Starego Kontynentu: przemówienia papieża Franciszka do uczestników kongresu „Przemyśleć na nowo Europę" oraz „Deklaracji Paryskiej"
2018-03-12 13:07:21
miniaturka

Franciszek u św. Marty: prawdziwy chrześcijanin żyje pragnieniem Boga

Prawdziwy chrześcijanin nieustannie dąży do radości przebywania z Bogiem – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
2018-03-12 13:40:36
miniaturka

Kościoły Europy: jak głosić Ewangelię w zsekularyzowanym świecie

O tym, jak dawać świadectwo wiary w zsekularyzowanym świecie rozmawiali członkowie Wspólnego Komitetu Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) i Konferencji Kościołów Europejskich (KEK) na posiedzeniu, jakie odbyło się 9-10 marca w Brukseli.