Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-08-02 13:02
AC / mag / KAI

Warszawa-Praga: Modlitwa w diecezji za młodzież o rozeznanie powołania

W specjalnym liście do wiernych ordynariusz warszawsko-praski, bp Romuald Kamiński prosi o modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji młodzieży o dobre rozeznania powołania.

Autor/źródło: ek-s, licencja: CC BY

 - Wszyscy jesteśmy za siebie współodpowiedzialni. W myśl słów św. Pawła: „Jeden drugiego brzemiona noście” starajmy się pomagać innym w podejmowaniu przez nich ważnych decyzji, szczególnie wyboru drogi życiowej – zaapelował. Podkreślił, że cenne jest każde dobre słowo zachęty wobec młodych i towarzyszenie im w podejmowaniu, a potem w realizacji ich powołania.

Zwracając uwagę na nieustanny rozwój osobowy diecezji, bp Kamiński wspomniał o rosnących potrzebach duszpasterskich. – Z każdym dniem przybywa mieszkańców, a ciągle mamy zbyt mało kapłanów i osób życia konsekrowanego, aby owocnie podejmować zadania ewangelizacyjne – stwierdził.

Zachęcił też młodzież do odważnego pójścia za Chrystusem. - Wsłuchujecie się w głos Boga, który kieruje naszymi drogami. Nie lękajcie się odpowiedzieć na Jego wezwanie. Im są trudniejsze czasy, tym potrzeba wierniejszych świadków – podkreśla ordynariusz. Przekonuje, że ludzka słabość i ograniczoność nie są żadna przeszkodą na drodze powołania. - Trzeba naprawdę zaufać, że to Bóg prowadzi. Jesteśmy Mu potrzebni z naszym dziecięcym zaufaniem i radością służby – zaznaczył.

List ma zostać odczytany we wszystkich parafiach diecezji warszawsko-praskiej w pierwszą i drugą niedzielę sierpnia. Natomiast intencja o powołania ma zostać włączona bezterminowo do modlitwy wiernych w każdy czwartek, na wszystkich Mszach św. sprawowanych w parafiach.

mag / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: modlitwa, młodzież, powołanie, Bp Romuald Kamiński, rozeznanie powołania, kwk, Warszawa-Praga