Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-25 18:03
AC / KAI

Warszawa-Praga: Kibice Legii dziękowali Bogu za sezon

Największym zwycięstwem jest podnieść się z desek - podkreślił ks. prałat Bogusław Kowalski. Kibice i wszyscy sympatycy Legii spotkali się w katedrze warszawsko-praskiej na uroczystej mszy św.

Autor/źródło: photogenica.pl

W ten sposób chcieli podziękować Bogu za zwycięstwo swojego klubu w mistrzostwach Polski oraz zdobyte w tym roku trofea. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii katedralnej i oddany kibic Legii.

W homilii ks. Kowalski podkreślił, że ludzkie życie składa się zarówno z tego co trudne i bolesna, jak i z chwil radości. Pewnym symbolem tego są dla kibiców szaliki. - Ile w nich potu, łez, cierpienia i bólu, bo przeżywaliśmy wszystkie występy naszego zespołu a potem łzy szczęścia i radości. Każdy, kto jest blisko tej rodziny kibicowskiej, ten wie ile to wymaga zdrowia, zaangażowania, czasu i poświęceń, wyjazdów, spotkań i przygotowywania opraw. Wszystko jest po coś. Jakże więc dziś nie dziękować Boga za to wszystko czego doświadczyliśmy - mówił duchowny.

Podkreślił, że w rodzinie klubowej, podobnie jak w normalnej - ważną rzeczą jest wzajemna mobilizacja. - Kibice to często "12. zawodnik”, który dopinguje swoją drużynę. - To co tworzymy jako cała wspólnota naszego kluby, to mobilizowanie jedni drugich, to wspólny wysiłek. Nie tylko piłkarzy, ale także tych, którzy są po drugiej stronie ogrodzenia i zdzierają swoje gardła, poświęcają swój czas. To musi się zazębiać i być pewną harmonią - mówił ks. Kowalski.

Przywołując postać mistrza olimpijskiego, boksera Jana Szczepańskiego zwrócił uwagę, że największym zwycięstwem jest podnieść się z desek. - W każdym przejawie życia zarówno kiedy chodzi o przestrzeń życia moralnego, duchowego, ale również i zawodowego czy w końcu naszego kibicowskiego - jesteśmy niekiedy na tych przysłowiowych deskach. Trudno się wówczas podnosić, ale to są często największe zwycięstwa. Kiedy, jak kiedy ale w tym sezonie mogliśmy tego jak nigdy doświadczyć - podsumował ks. Kowalski.

Liturgię poprzedziło odśpiewanie hymnu Legii "Sen o Warszawie” z uniesionymi do góry szalikami.

mag / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-05-25 15:04:55
miniaturka

Papież: od kondycji rodziny zależy przyszłość świata

Spotykając się z krewnymi włoskich policjantów, Franciszek zwrócił uwagę na decydującą rolę rodziny. W niej uczymy się wiary i życia. Rodzina pomaga nam również przetrwać życiowe przeciwności i nieszczęścia.
2018-05-25 15:31:38
miniaturka

Papież o pięknie małżeństwa: Małżonkowie są jednym ciałem. Ciała nie da się podzielić

W homilii Franciszek komentował nauczanie Jezusa o nierozerwalności małżeństwa. Małżonkowie są jednym ciałem. To mocne słowa. Ciała nie da się podzielić – przyznał Papież.
2018-05-25 16:03:37
miniaturka

Arcybiskup kanadyjskiej stolicy przeciw niemieckiej interkomunii

Metropolita Ottawy jest kolejnym biskupem, który sprzeciwia się propozycjom niemieckiego episkopatu. Jego zdaniem są to kwestie doktrynalne, których nie można rozstrzygać na szczeblu lokalnym.
2018-05-25 18:42:57
miniaturka

Łzy Maryi w kaplicy Domu św. Marty

Modląc się przed relikwiarzem łez Matki Bożej z Syrakuz, Franciszek prosił o dar łez dla świata: abyśmy płakali nad naszymi grzechami i nieszczęściami, które zadają cierpienie dzieciom Boga.
2018-05-26 07:21:48
miniaturka

Konkurs na wystrój Świątyni Opatrzności Bożej ogłoszony

Archidiecezja Warszawska 25 maja ogłosiła konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego wystroju wnętrza Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
2018-05-26 07:34:12
miniaturka
play

Globalne ocieplenie papieża Franciszka

Jak wygląda chrześcijański ruch ekologiczny? Czym jest ekosystem duchowy? Czy papież Franciszek wierzy w teorię o globalnym ociepleniu? Co praktycznego wynika z encykliki Laudato Si?