Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-08 14:26
S. Zielińska / KAI

Warszawa: Msza św. w intencji 10. Warszawskiego Pułku Samochodowego

Bp Józef Guzdek przewodniczył Mszy św. w intencji 10. Warszawskiego Pułku Samochodowego im. Stefana Starzyńskiego (10 WPS). W czasie Eucharystii dziękował żołnierzom i pracownikom jednostki za ich służbę.

Autor/źródło: pixabay, expresselblag, licencja: CC0

Przed rozpoczęciem Eucharystii przy ołtarzu stanął poczet sztandarowy 10 WPS. Liturgię słowa przygotowali żołnierze jednostki.

Przybyłych do katedry powitał bp Józef Guzdek. – Stajemy dziś przy ołtarzu, aby podziękować za waszą służbę. To słowo „dziękuję” jest potrzebne, bo buduje dobre relacje. Dziękując za to co było, chcemy gorąco prosić Pana Boga, abyście mogli dalej pisać piękną historię waszej jednostki – powiedział.

Homilię wygłosił ks. ppłk Mariusz Tołwiński, proboszcz katedry polowej. Podkreślił w niej, że jubileusz jednostki jest okazją do refleksji nad dziedzictwem i historią jednostki. – Naszą modlitwą otaczamy tych wszystkich, którzy na przestrzeni lat odeszli już na wieczną wartę, jak i tych, którzy swoją ofiarnością rozwijają i pielęgnują odziedziczone tradycje budując przyszłość jednostki – powiedział.

Ks. Tołwiński podziękował w imieniu Ordynariatu Polowego żołnierzom i pracownikom jednostki „za towarzyszenie na licznych drogach naszych obowiązków i służby”. Podkreślił, że wojskowi kierowcy są najlepszymi „ambasadorami 10 WSP”. – Składam szczere podziękowania za służbę pracowników cywilnych, logistyków, techników, kadry dowódczej i żołnierzy – powiedział.

Mszę św. z bp. Guzdkiem i ks. ppłk Tołwińskim koncelebrował ks. ppor. Tomasz Serwin. W Eucharystii uczestniczyła kadra dowódcza jednostki na czele z dowódcą płk. Robertem Kowalskim, oficerowie, podoficerowie i żołnierze oraz pracownicy wojska.

Jutro na terenie 10 WPS odbędzie się uroczysta zbiórka z okazji święta jednostki.

10 Warszawski Pułk Samochodowy im. Stefana Starzyńskiego jest jednostką logistyczną, przeznaczoną do realizacji zadań transportowych na rzecz instytucji centralnych MON, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i Dowództwa Garnizonu Warszawa. Dowództwo, sztab i pododdziały jednostki stacjonują w Warszawie i rozlokowane są w kompleksie koszarowym przy ulicy 29 Listopada. W strukturze pułku znajdują się pododdziały transportowe, diagnostyczno-remontowe oraz specjalistyczne przeznaczone do zabezpieczenia funkcjonowania i ochrony macierzystej jednostki.

kos / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Warszawa, żołnierze, bp Józef Guzdek, ordynariat polowy, 10 Warszawski Pułk Samochodowy