Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-10-24 16:39
Ks. Grzegorz Kurp SAC

Warszawa: Kard. Robert Sarah na Skaryszewskiej 12

Wspólnota warszawska w ostatnich dniach (21-24 października) miała zaszczyt gościć wiele wybitnych osób z Włoch, Chorwacji, Francji i Polski, które przybyły do naszej Ojczyzny, aby wziąć udział w konferencji Ruchu Europa Christi, która miała miejsce w UKSW.

Autor/źródło: Pixabay, Senlay, licencja: CC0

Głównym gościem był kard. Robert Sarah, Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Ponadto przybył ks. Luis Clavelle, filozof, były rektor Papieskiego Uniwersytetu Santa Croce w Rzymie oraz Prezydent Papieskiej Akademii św. Tomasza z Akwinu, prof. Elise Grimi, profesor filozofii w Instytucie Katolickim w Paryżu, Armando Tarullo, wiceprezydent Fundacji Alcide De Gasperi, Davor Ivo Stier, polityk i dyplomata z Chorwacji, prof. Antonio Iodice, polityk, Instytut S. Pio V, ks. Michaele Vasallo – założyciel Ruchu Cristo vivo oraz Antoni Gaspari, watykanista. 

W uroczystej kolacji 21 października wzięli udział także: abp Henryk Hoser, abp Tadeusz Wojda, a także przedstawiciele Rządu RP – Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska.

W poniedziałek i wtorek w kościele parafialnym Mszy Świętej przewodniczył kard. Sarah, na którą przebyły siostry zakonne z wielu zgromadzeń oraz wierni i czytelnicy książek Księdza Kardynała. Kardynał jest w Polsce rozpoznawalny, o czym mógł się przekonać już na lotnisku.

Wieczorne spotkania na Skaryszewskiej były doskonałą okazją do rozmów – okazało się, że nie tylko Polacy lubią nocne rozmowy – na tematy ważne dla przyszłości Europy i kondycji naszych społeczeństw zaś „koło filozoficzne” uskuteczniało pozaakademickie debaty na doniosłe tematy.

Dzięki temu wydarzeniu wielu z naszych gości po raz pierwszy miało okazję poznać pallotynów oraz osobę Pallottiego. Mamy nadzieję, że ten czas został dobrze wykorzystany dla budowania mostów i poszerzania horyzontów.

Linki zewnętrzne:


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Warszawa, Kard. Robert Sarah, pallotyni