Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-24 16:39
Ks. Grzegorz Kurp SAC

Warszawa: Kard. Robert Sarah na Skaryszewskiej 12

Wspólnota warszawska w ostatnich dniach (21-24 października) miała zaszczyt gościć wiele wybitnych osób z Włoch, Chorwacji, Francji i Polski, które przybyły do naszej Ojczyzny, aby wziąć udział w konferencji Ruchu Europa Christi, która miała miejsce w UKSW.

Autor/źródło: Pixabay, Senlay, licencja: CC0

Głównym gościem był kard. Robert Sarah, Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Ponadto przybył ks. Luis Clavelle, filozof, były rektor Papieskiego Uniwersytetu Santa Croce w Rzymie oraz Prezydent Papieskiej Akademii św. Tomasza z Akwinu, prof. Elise Grimi, profesor filozofii w Instytucie Katolickim w Paryżu, Armando Tarullo, wiceprezydent Fundacji Alcide De Gasperi, Davor Ivo Stier, polityk i dyplomata z Chorwacji, prof. Antonio Iodice, polityk, Instytut S. Pio V, ks. Michaele Vasallo – założyciel Ruchu Cristo vivo oraz Antoni Gaspari, watykanista. 

W uroczystej kolacji 21 października wzięli udział także: abp Henryk Hoser, abp Tadeusz Wojda, a także przedstawiciele Rządu RP – Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska.

W poniedziałek i wtorek w kościele parafialnym Mszy Świętej przewodniczył kard. Sarah, na którą przebyły siostry zakonne z wielu zgromadzeń oraz wierni i czytelnicy książek Księdza Kardynała. Kardynał jest w Polsce rozpoznawalny, o czym mógł się przekonać już na lotnisku.

Wieczorne spotkania na Skaryszewskiej były doskonałą okazją do rozmów – okazało się, że nie tylko Polacy lubią nocne rozmowy – na tematy ważne dla przyszłości Europy i kondycji naszych społeczeństw zaś „koło filozoficzne” uskuteczniało pozaakademickie debaty na doniosłe tematy.

Dzięki temu wydarzeniu wielu z naszych gości po raz pierwszy miało okazję poznać pallotynów oraz osobę Pallottiego. Mamy nadzieję, że ten czas został dobrze wykorzystany dla budowania mostów i poszerzania horyzontów.

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-24 14:48:57
miniaturka
play

Zostałam zgwałcona. Żałuję, że dokonałam aborcji - świadectwo Irene Van Der Wende

Gościem Tematu Dnia Salve TV była Irene Van Der Wende, działaczka pro life, która w rozmowie z Piotrem Otrębskim podzieliła się swoim świadectwem.
2017-10-24 15:27:51
miniaturka

Abp Kupny: potrzeba większego społecznego zaangażowania ruchów katolickich

Abp Józef Kupny spotkał się we wtorek 24 października w sekretariacie Episkopatu Polski z diecezjalnymi delegatami ds. ruchów i stowarzyszeń katolickich.
2017-10-24 15:56:19
miniaturka

Wielka Brytania: Kościół anglikański bez dzieci?

Do 25 proc. najmniejszych parafii anglikańskiego Kościoła Anglii w ogóle nie przychodzą dzieci. Średnio w każdej z parafii w niedzielnej Mszy uczestniczy ich dziewięcioro - takie dane za rok 2016 podano w statystykach tego Kościoła.
2017-10-24 16:44:48
miniaturka

KUL: Uroczysta promocja doktorska ks. Łukasza Górzyńskiego SAC

18 października br. w święto św. Łukasza Ewangelisty, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się uroczystość promocji doktorskich.
2017-10-24 18:12:01
miniaturka

Papież u św. Marty: patrz na Krzyż, wejdź w tajemnicę Jezusa

Czy wchodzę w tajemnicę Chrystusa, który «umiłował mnie i wydał samego siebie na śmierć za mnie»? – pytał Papież na porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty.
2017-10-24 18:40:32
miniaturka

Warszawa: trwa festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju

Ruszył Festiwal Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju. Festiwal ten to przestrzeń improwizacji i innego niż dotychczas spojrzenia na muzykę sakralną.