Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-14 14:08
JR / DoRzeczy.pl

Walczyła o zabijanie dzieci, zmarła w wyniku aborcji

W Argentynie wskutek aborcji zmarła radykalna działaczka proaborcyjna María del Valle González López. Miała 23 lata i była przewodniczącą Radykalnej Młodzieży, w gminie La Paz, w prowincji Mendoza. To pierwsza śmierć w trakcie zabiegu odnotowana tam po zatwierdzeniu ustawy aborcyjnej uchwalonej 30 grudnia 2020 r.

Autor/źródło: Autorstwa Sangianense - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=97441589

Jak pisze Małgorzata Wołczyk (DoRzeczy.pl), przywołując słowa argentyńskegoi chirurga dr Luisa Duranda:

„Chociaż niektórzy twierdzą, że śmierć młodej kobiety mogła nastąpić w wyniku «jakiegoś uchybienia», to w rzeczywistości aborcja nie jest praktyką medyczną. Jeszcze kilka miesięcy temu w prawie argentyńskim był to czyn przestępczy (…) W przypadku aborcji – śmierć dziecka jest zawsze gwałtowna. Albo wstrzykuje się do macicy substancje, które je spalają, albo jest usuwane przez rozczłonkowanie, albo zostaje poddane ekstremalnym skurczom macicy i umiera z powodu uduszenia”.

Jak tłumaczył lekarz: „Ogólne zakażenie lub posocznica u kobiety przyjmującej mizoprostol może wystąpić, gdy wydalenie nie jest całkowite, a szczątki dziecka pozostają w macicy. Dlatego błędem jest twierdzenie, że jakiekolwiek narzędzia w organizmie mogą być «bezpieczne»”.

Feministki milczą na temat tej sprawy. Guadalupe Batallán, liderka pro-life, skomentowała to na Twitterze: „Gdyby Maria umarła w ukryciu, feministki zniszczyłyby całe miasto, ale skoro Maria umarła z powodu legalnej aborcji jej śmierć została wymazana”.

Aborcja nigdy nie jest bezpieczna dla kobiety. Nie jest ani jej prawem, ani praktyką lekarską. Jak pisze Wołczyk: „Hasło polskiej Manify brzmiało: «Dają przykład Argentynki, jak zwyciężać mamy», manifest polskiego Aborcyjnego DreamTeam’u zatytułowany był natomiast: «Zwyciężać jak Argentynki!». Słowo «Zwycięstwo» – w kontekście śmierci dziecka, a czasem również i matki, jak w tym tragicznym przypadku – brzmi jednak po prostu diabolicznie”.

Źródło: DoRzeczy.pl


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-14 13:09:27
miniaturka

Koniec chrześcijaństwa? Wykład prof. Chantal Delsol na Angelicum

Wykład prof. Chantal Delsol na Angelicum zatytułowany „The End of Christendom” poświęcony będzie współczesnej sytuacji cywilizacji chrześcijańskiej w postoświeceniowym świecie. Transmisja wykładu rozpocznie się 15 kwietnia o godz. 15.00.
2021-04-14 13:25:02
miniaturka

15 kwietnia startuje druga odsłona Forum 590

Tematem będzie „Morska energetyka wiatrowa – szansa na nowe kompetencje dla polskich przedsiębiorców”. Wydarzenie odbędzie się online. Wezmą w nim udział przedstawiciele administracji publicznej, polskich firm energetycznych oraz prywatnych przedsiębiorców.
2021-04-14 13:39:49
miniaturka

Katolik ma coraz większą możliwość wyboru godziwej szczepionki przeciw COVID-19

Obecnie w coraz większym stopniu mamy alternatywę w wyborze szczepionek przeciw COVID-19. Możemy wybrać między szczepionkami, które powstały w sposób godziwy a tymi, które są skażone związkiem z aborcją – podkreślił ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC.
2021-04-14 15:09:51
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

W wierze chodzi o prawdę. Często ludzie traktują wiarę jako element służący dobremu samopoczuciu. Powiadają np. „wierzę, bo to mi pomaga” albo „nie wierzę, bo to mi do niczego nie jest potrzebne”. O wierze nie może jednak decydować samopoczucie. Wiara oznacza przyjęcie prawdy, którą przyniósł Jezus.
2021-04-14 15:17:43
miniaturka

Kard. Nycz opuścił szpital. Będzie przechodził rehabilitację

Jak poinformował ks. Przemysław Śliwiński, kard. Kazimierz Nycz opuścił Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Będzie przechodził rehabilitację w jednym ze specjalistycznych ośrodków. Rzecznik podziękował także lekarzom i poprosił o modlitwę w intencji kardynała.
2021-04-14 15:25:14
miniaturka

Bezduszna maszyna weryfikacji treści zrobiła sobie i nam problem

O kulisach zablokowania i przywrócenia transmisji adoracji Najświętszego Sakramentu ze Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie w serwisie YouTube mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor EWTN Polska.